Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Albion Online Anlık Oyuncu Sayısı Yükseliyor

Albion Online hareketlendi!

Büyük umutlarla çıkış yapan fakat beklentileri aşamayan Albion Online, giderek geliştirici ekibinde de küçülmeye gitmişti. Tüm bunların neticesinde oyun 10 Nisan 2019 tarihinde oynaması ücretsiz – free to play modele geçiş yapmıştı. O tarihten bu yana da Albion Online anlık oyuncu sayısında en üst noktaya erişti ve son 30 güne baktığımızda tabiri caizse rekor kırdı.

albion online anlik oyuncu sayisi yukseliyor 1

Mart 2019 tarihinde Albion Online adeta dibe çakılmıştı ve anlık oyuncu sayısı ortalama 330 kişiydi. Free to playe geçtikten sonra ise işler biraz değişti ve şu anda anlık online oyuncu sayısı yaklaşık 6000 kişi civarlarında.

Açıkçası bu oldukça ilginç ve tezat bir durum çünkü MMO oyunlarda genellikle zaman içinde aktif oyuncu sayısında düşüşler oluyor. Bölünmeler ve başarısızlıklar sonucunda ise rakam giderek azalıyor. Albion Online ise tam tersine işleri yoluna koyuyor gibi gözüküyor. Açıkçası bu durumun ne kadar süreceğini ya da artışın devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz fakat oyun şu anda bir hayli aktif.

Sandbox fantastik MMORPG oyunu olan Albion Online, RuneScape ve Ultima Online gibi klasik MMORPG oyunları ilham alınarak hazırlanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.