Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Alan Wake Remastered Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Epic Games Store, Alan Wake Remastered sistem gereksinimlerini yayınladı.

Remedy Entertainment’ın klasik aksiyon oyununun yeni versiyonu Alan Wake Remastered sistem gereksinimleri açıklandı. Bu bilgi, Epic Games Store’daki proje kartının güncellenmesiyle sağlandı.

Alan Wake Remastered, Stephen King’in romanlarından ve Twin Peaks TV dizisinden ilham alan, hayatta kalma korku unsurlarına sahip aksiyon oyununun yeniden düzenlenmiş bir versiyonu. Oyun ilk olarak 2010 yılında Xbox 360 konsolunda piyasaya sürüldü ve PC’ye çıkana kadar bu sistemdeki en önemli özel yapımlardan biri oldu.

Max Payne serisinin ilk iki bölümü ve Quantum Break ve Control oyunlarıyla tanınan Fin stüdyosu Remedy Entertainment, Alan Wake’in yaratılmasından sorumlu. Yeniden yapımın geliştirilme aşamasında olduğu uzun süredir söylentilere ve spekülasyonlara konu oldu ve resmi duyurusu eylül 2021’de yapıldı. Alan Wake Remastered sistem gereksinimleri detaylı olarak aşağıda yazdık.

Alan Wake Remastered Sistem Gereksinimleri

Alan Wake Remastered Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-3340 veya AMD eşdeğeri
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 veya AMD eşdeğeri
 • Bellek: 8 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i7-3770 veya AMD eşdeğeri
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD eşdeğeri
 • Bellek: 16 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
Alan Wake Remastered - PlayStation Showcase Trailer

Gördüğünüz gibi, bunun on bir yıl önce piyasaya sürülen bir oyunun yeniden yapımı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Alan Wake Remastered sistem gereksinimleri oldukça yüksek. Bu nedenle, görsel iyileştirmelerin buna değeceğini umuyoruz.

Bilgisayarda Alan Wake Remastered’ın Nvidia’nın DLSS teknolojisini destekleyeceğini de belirtelim. GeForce RTX serisinden ekran kartlarının hepsinin, DLSS etkin olduğu sürece bu yapımda 4K çözünürlükte maksimum grafik ayarlarıyla 60 FPS değerinden fazla alacağı da açıklandı.

Alan Wake Remastered, bu yıl 5 Ekim‘de çıkış yapacak. Oyun PC’ye ek olarak Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 konsollarında da piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.