Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alan Wake 2 Çıkış Tarihi Ertelendi: İşte Yeni Tarih!

Alan Wake 2 çıkış tarihi Ekim ayının sonlarına ertelendi.

Remedy Entertainment, Alan Wake 2’nin çıkış tarihini 10 gün erteledi. Daha önce 17 Ekim’de çıkması planlanan oyun şimdi 27 Ekim‘de Epic Games Store üzerinden PC ve yeni nesil konsollar olan PS5 ile Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Remedy, “Ekim, oyun lansmanları için harika bir ay ve bu tarih değişikliğinin herkesin en sevdiği oyunların keyfini çıkarması için daha fazla alan sağlamasını umuyoruz.” dedi.

Gamescom‘da planlanan bir gösteri öncesinde konuşan geliştirici ekibin sözcüsü, “Önümüzdeki hafta Dark Place’de herkesin en sevdiği romancının neler yaptığını size göstermek için sabırsızlanıyoruz. Sabrınız için teşekkürler!” diyerek Gamescom’da gösteri yapacaklarını da bir kez daha hatırlattı. Pazartesi günü Ubisoft da Assassin’s Creed Mirage çıkış tarihini bir hafta geri alarak 5 Ekim’e çekmişti.

Alan Wake 2, Ekim Ayının Sonlarına Ertelendi

Alan Wake 2 Çıkış Tarihi Ertelendi: İşte Yeni Tarih!

Ekim ayı oyunları programında ayrıca Detective Pikachu Returns, Forza Motorsport, Lords of the Fallen, Super Mario Bros. Wonder, Marvel’s Spider-Man 2, Metal Gear Solid: Master Collection, Cities Skylines 2, Alone in the Dark ve Total War: Pharaoh gibi oyunlar yer alıyor. Tüm bu oyunların hepsinin merakla beklendiği göz önüne alınırsa, oyunun ertelenmesi bir hayli mantıklı.

Remedy, Mayıs ayında Alan Wake 2’nin yalnızca dijital bir sürümü olacağını duyurdu. Kararı açıklayan duyuruda, çok sayıda oyuncunun fiziksel oyun satın almaktan vazgeçtiği ve bir disk çıkarmamanın oyunun fiyatını konsollarda 60 Dolar ve PC’de 50 Dolar olarak tutmalarına yardımcı olacağını belirtti. Fiziksel kopya çıkarsalardı, oyunun fiyatı 70 Dolar olacaktı.

Oyunun Türkiye fiyatının PC’de 599 TL ve konsollarda 899 TL olduğunu da belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.