Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Aksiyon Rol Yapma Oyunu Graven, PS5 ve Xbox Series’e Geliyor

Graven, bildiğiniz üzere ilk olarak 26 Mayıs 2021'de Steam, GOG ve Epic Games Store üzerinden PC için erken erişim sürümü olarak yayınlandı.

Yayıncılığını 3D Realms ile Fulqrum Publishing‘in üstlendiği ve geliştiriciliğini ise Slipgate Ironworks ekibinin yaptığı karanlık fantezi birinci şahıs aksiyon rol yapma oyunu Graven mevcut nesil konsollara gelmeye hazırlanıyor açıklanan detaylara göre oyun 25 Haziran tarihinde PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarında piyasaya sürülmeye bekleniyor.

Graven, bildiğiniz üzere ilk olarak 26 Mayıs 2021′de Steam, GOG ve Epic Games Store üzerinden PC için erken erişim sürümü olarak yayınlandı. Ardından tarihler 23 Ocak 2024’te gösterildiğinde ise oyun tam sürüme kavuştu. Oyun ayrıca 2024 yılı içerisinde PlayStation 4, Xbox One ve Switch platformlarına da gelmeye hazırlanıyor ancak ilk etapta yukarıda bahsettiğimiz gibi mevcut nesil konsollara çıkışını gerçekleştirecek.

Graven, 90’lar Temasını İşliyor

Oyundan biraz bahsedecek olursak daha çok eski ve nostalji tarzda bir yapıya sahip olduğunu aktarabilir ve Steam platformuna bakacak olursak çoğunlukla olumsuz yorumlar içerdiğini söyleyebiliriz. Birinci şahıs kamera bakış açısıyla beraber düşmanları ortadan kaldırabildiğimiz, envanterimize farklı kaynaklara atabildiğimiz ve karakterimizi geliştirebildiğimiz yapım, vahşi doğanın dehşetini bizlere sunuyor.

Graven içerisinde çevre unsurlarını kullanabiliyor, hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş sistemleri ile beraber kendi oyun tarzınızı oyuna dahil edebiliyorsunuz. Hem büyü hem de silahları kullanabildiğiniz yapımda dikkat çekici ortamları geçiş yaparken türlü türlü düşmanları da ortadan kaldırmak tamamen sizin işiniz.

Son olarak oyunda 90’lardan esinlenilen bir yapı bulunuyor dolayısıyla daha çok eski oyunları severlere hitap ediyor. Aynı zamanda oyun Chuck Jones (Duke Nukem 3D, Half-Life) karakter tasarımları ve Stephan Weyte (Blood, Fire Emblem, Dusk) seslendirmesi ile öne çıkıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.