Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Akıllı Telefonlara Özel DJI Osmo Mobile 6 Tanıtıldı

DJI'ın Osmo Mobile 6 isimli katlanabilir gimbal modeli, kompakt boyutuna rağmen çok sağlam özellikleri ile tanıtıldı.

Boyundan büyük işler yapabilen yeni gimbal modeli DJI Osmo Mobile 6 tanıtıldı. DJI son zamanlarda oldukça meşguldü ve son zamanlarda yeni bir FPV drone ve aksiyon kamerası duyurdu. Bugün ise şirketin son nesil gimbal modelini görme şansı yakaladık.

Kompakt ve katlanabilir bir tasarım, hızlı serbest bırakılan manyetik telefon kelepçesi ve desteklenen akıllı telefonunuzda mümkün olan en yumuşak klipleri yakalamanızı sağlayan 3 eksenli sabitleme sunacak. DJI Osmo Mobile 6, bu ay içerisinde 29 Eylül’de satışa çıkacak ve 160 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Bir önceki modelin Türkiye fiyatı 3.899 TL; Büyük ihtimalle yeni model 4.500 – 5.000 TL bandında gelecek.

DJI Osmo Mobile 6 Özellikleri

DJI Osmo Mobile 6

DJI Osmo Mobile 6, kompakt bir gövdede güçlü stabilizasyon sağlaması ile öne çıkan bir gimbal. Cihaz ayrıca bir akıllı telefonu takmayı kolaylaştıran hızlı açılan bir manyetik telefon kelepçesine de sahip. Kelepçenin, koruyucu kılıflarda bulunan daha büyük telefonları bile tutabilme yeteneği mevcut. Gimbal, bir öz çekim çubuğuna dönüşerek genişleyebiliyor ve size daha yüksek bir yerden video çekme şansı veriyor.

Eğer iPhone’unuz varsa, gimbal takıldığında gimbalın otomatik olarak kamera moduna girmesini sağlayarak işleri daha da ileri götürebiliyorsunuz, böylece hiçbir hızlı çekimi kaçırmıyorsunuz. DJI, kullanıcıların daha rafine ve sinematik bir görünüm için yakınlaştırmayı ve odaklamayı kontrol etmesine olanak tanıyan yeni bir yan tekerlek de ekledi.

Özellikle hareket halindeyken video çekiyorsanız, bir gimbal almak artık kaçınılmaz hale geldi. Çok fazla alan isteyen gimbal modellerine kıyasla, DJI Osmo Mobile 6 kompakt tasarımıyla öne çıkmayı başardı. Osmo Mobile 6, 300 gramın biraz üzerinde ve 189mm × 84.5mm × 44mm boyutlarında.

DJI Osmo Mobile 6, tek bir şarjla 6 saat 24 dakikaya kadar kullanım sağlıyor ve USB-C kullanılarak şarj edilebiliyor. Ne yazık ki, şu anda DJI’ın bir akıllı telefon uyumluluk listesi yok ancak akıllı telefonunuzla uyumlu olduğundan emin olmak için satın almadan önce yayınlanacak olan liste ile kontrol edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.