AION ve Blade & Soul Mobil Platformlara Geliyor

NCSoft yeni projelerini duyurdu.

NCSoft bugün Güney Kore’deki yıllık G-Star etkinliğindeydi ve bir basın açıklaması yaparak önemli duyurular yaptı. Bu duyurular muhtemelen stüdyonun ve oyunlarının hayranlarına pek sürpriz etkisi yaratmayacak. Özellikle AION Online ve Blade and Soul hayranları oyunların mobil platforma geleceğini tahmin ediyordu.

NCSoft resmi olarak AION ile Blade and Soul’un devam oyunlarının çıkacağını duyurdu. Bu iki oyun da mobil cihazlara özel olacak. Açıkçası NCSoft’un 2018 yılı içinde PC satışlarının önemli ölçüde azaldığını hesaba katınca, mobil hamlesi daha mantıklı gözüküyor. Son dönemde pek çok dağıtımcı firma mobil cihazlara yöneliyor, akıllı telefonlar için oyunlar yapıyor.

AION 2 mobil bir MMORPG oyunu olacak ve ilk oyunun devamı şeklinde çıkacak. Yine devasa PvP ile açık skill sistemi olacak. Blade and Soul M ise PC sürümünün mobil portu olacak. Aynı zamanda Blade and Soul 2 de olacak ve yeni karakterler, yeni alanlar , gelişmiş dövüş mekanikleri ile kendi ekosistemine sahip yapay zeka içerecek.

Bakalım NCSoft mobil platformlarda istediği başarıyı elde edebilecek mi?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>