Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Age of Wonders 4 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Paradox Interactive ve Triumph Games, Age of Wonders 4'ün çıkış tarihini duyurdu ve büyüyle dolu fantezi 4X oyunu için çok fazla beklememiz gerekmeyecek.

Age of Wonders 4 çıkış tarihi nihayet açıklandı. Paradox Interactive, oyunun çıkış tarihinin 2 Mayıs 2023 olarak belirlendiğini duyurduğu için hayranlar bu kez serinin yeni oyunu için 11 yıl beklemek zorunda kalmayacak.

Serinin son oyunu da tıpkı öncekiler gibi, Civilization’ın fantastik bir uyarlaması olacak. Oyuncular, kazanmak için türün eXplore, eXpand, eXploit ve eXterminate direktiflerini takip ederek bir fantezi krallığına hükmedecek. Civilization benzeri 4X strateji oynanış mekaniklerini büyülü bir evren ile harmanlayan oyunun neler sunacağına yakından bakalım.

Age of Wonders 4’ün Yenilikleri Neler?

Age of Wonders 4 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Serideki bu son oyun, bazı önemli yeniliklerle gelecek. Çeşitli vücut biçimlerini, sosyal özellikleri ve sihirli güçleri bir araya getirerek takipçilerinizi özel olarak oluşturabileceksiniz. Yamyam hobbitlerden, aya tapan elflere kadar sayısız olasılık olacak ve bu sadece bir başlangıç noktası diyebiliriz. Yüzlerce büyü kullanarak, takipçilerinizi fiziksel olarak savaşta meleksi varlıklara veya sapkın iblislere dönüştürebileceksiniz.

Age of Wonders 4‘ün Civilization formatına eklediği bir diğer önemli yenilik ise dünya haritasında birimler her çatıştığında patlak veren sıra tabanlı taktiksel savaşlar olacak. Serinin dördüncü oyunu, karışımın bir parçası olan gezgin canavarlara ve devasa kale kuşatmalarına karşı mücadelelerle gerçekten bunları da içerecek.

Serideki geçmiş girişler bir gösterge ise Age of Wonders 4, 2023’ün en iyi strateji oyunları listesine dahil edilmek için güçlü bir aday olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.