Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Age of Empires IV’ten 38 Dakikalık Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

Microsoft, Age of Empires IV için 38 dakikalık yepyeni oynanış görüntülerini içeren yeni bir video yayınladı. Bu videoda, Age of Empires IV’ün yapımcıları olan Relic ekibinin, Fransızlar ve Çinliler arasındaki bir mücadelesini izliyoruz.

Age of Empires IV sizi dünyayı şekillendiren destansı tarihi savaşların merkezine koyacak. Büyüleyici 4K görsel doğruluğu ile uçsuz bucaksız manzaralarda imparatorluğunuzu genişletmek için hem tanıdık hem de yenilikçi yeni yollar sunan oyun, gelişmiş bir gerçek zamanlı strateji oyununu yeni bir nesle getirecek.

Oyun, Karanlık Çağlardan Rönesans’a kadar 500 yıllık bir tarihe yayılan 35 misyonlu 4 farklı kampanyaya sahip olacak. Ek olarak, oyunda herhangi bir mikro ödeme olmayacak. Ne yazık ki Age of Empires IV, lansman sırasında eklentileri desteklemeyecek. Bunun yerine Relic, 2022’nin başlarında eklenti desteği getirecek.

Age of Empires IV

Age of Empires IV’te Yenilikler Neler?

Age of Empires 4, öncekiler tarafından kurulan şemaya sadık kalacak ancak aynı zamanda birçok yeni özellik sunacak. Aksiyonu yukarıdan aşağıya bir bakış açısıyla izleyerek kaynaklar ve yiyecek elde edeceğiz. Ayrıca askeri ve ekonomik yapılar inşa edecek, güçlü ve çeşitli orduları savaşa sokacağız. İlerledikçe, artan gücümüzün gözle görülür bir kanıtı olan sonraki dönemlere veya gelişim aşamalarına geçeceğiz.

Oyun sırasında sekiz medeniyetten birinin başında duracağız. Elimizde Çin, Delhi Sultanlığı, İngiltere ve Moğolistan olacak. Her ulus birbirinden farklı olacak çünkü geliştirici ekip, ülkelerin benzersiz birimlere ve yeteneklere sahip olduklarından emin oldu. Çinlilerin gücü bu nedenle barut kullanımı olacak ve benzersiz özelliği, ona ilginç ikramiyeler sağlayan hanedanlık sistemi olacak.

Delhi Sultanlığı savunma ve araştırmaya odaklanacak, savaşta güçlü savaş filleri yetiştirebilecek ve komutası altında araştırmayı hızlandırabilen ve teknolojiyi geliştirebilen özel birimler olan keşişler olacak

Moğollar ise göçebe bir halk olarak üslerini bir yerden bir yere taşıyabilecek ve oyunun en başından itibaren süvari birliklerini emrinde bulunduracak.

İngilizlere gelince, onların ana güçleri inşa ettikleri kaleler, diğer ulusların onları kıskanabileceği birimler, düşmanlara uzaktan ateş etmelerini sağlayan uzun yaylarla donatılmış özel okçular olacak.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.