Age of Empires 4 Yönetmeni Relic Entertainment’tan Ayrıldı

Relic Entertainment, Age of Empires 4'ün yönetmeni Quinn Duffy'yi kaybetti.

Relic Entertainment hayranları için üzücü bir haberlerimiz var. Age of Empires 4‘ten sorumlu ekibi yöneten Quinn Duffy, şirketten ayrıldı. Bu ismi tanıyanlar, ayrılığına çok üzüldü çünkü ünlü yönetmen strateji oyunları ile ün yapmış çok başarılı bir yönetmendi.

Geliştirici, stüdyodaki en önemli kişilerden biriydi. Neredeyse çeyrek asırdır Relic Entertainment ile ilişkilendirilmişti. Ekibe 1998 yılında Homeworld‘ün ekonomik katmanından sorumlu bir geliştirici olarak katıldı. Daha sonra Impossible Creatures ve Company of Heroes‘un tasarımcılarından biri, Warhammer 40,000: Space Marine’in ana tasarımcısı ve Company of Heroes 2 ve Age of Empires 4‘ten sorumlu ekiplerin lideri oldu.

Age of Empires 4’ün Yeni Ekip Lideri Belli Değil

Age of Empires 4

Geliştiricinin ayrılmasıyla ilgili bilgi kaynağı, LinkedIn’deki profili oldu. Orada Quinn Duffy’nin bu ay Relic Entertainment’tan ayrıldığını okuduk. Age of Empires 4’te kendisinin ve ekibinin başardıklarından gurur duyduğunu vurguladı. Profil ayrıca onun iş aradığını da ortaya çıkardı; Yani ünlü yönetmen emekli olmayacak. Şu anda daha sonraki kariyer planlarının ne olacağına dair haberleri bekliyoruz.

Age of Empires 4, bu yıl 28 Ekim’de piyasaya sürüldü. Efsanevi RTS oyunu sadece PC’de mevcut. Oyunu Steam ve Microsoft Store‘dan satın alabilirsiniz. Ayrıca aynı zamanda Game Pass abonelik teklifinde ilk günden itibaren oynanabilir durumda olduğunu da sizlere hatırlatmış olalım. Bunun yanı sıra oyunu satın almadan önce, detaylıca incelediğimiz içeriğimize göz atmayı unutmayın.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol