Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Popüler tarihi RTS serisinin bir sonraki bölümü olan Age of Empires 4 için önerilen sistem gereksinimlerini sonunda öğrendik.

Microsoft, Steam’deki Age of Empires 4 sistem gereksinimleri sekmesini güncelleyerek oyun için önerilen sistem gereksinimleri ekledi. Önceden, yalnızca minimum sistem gereksinimleri mevcuttu, bu yüzden sonunda oyunun sunduğu her şeyi görmek için hangi yapılandırmanın gerekli olacağını öğrendik.

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel i5 3.6 GHz (altı çekirdekli)
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 970 – En az 4 GB VRAM
 • DirectX: 12
 • Depolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alan
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-6300U
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD 520
 • DirectX: 12
 • Depolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alan
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Age of Empires 4 Kaç GB Olacak?

Age of Empires 4, 50 GB boyutunda olacak. Ayrıca gördüğünüz gibi, Age of Empires 4 sistem gereksinimleri modern standartlara göre yüksek değil. Bu mantıklı, çünkü geliştiriciler şu anda Age of Empires II: Definitive Edition oynayan kalabalıkları bu yeni oyuna kaydırmak istiyor. Efsanevi oyunu hala anlık oynayanların sayısı 20 bin civarında.

Age of Empires 4 Çıkış Tarihi Nedir?

Age of Empires 4, yalnızca PC platformu için çıkış yapacak ve bu yıl 28 Ekim‘de piyasaya sürülecek. Oyun, Gamescom 2021‘de en iyi strateji oyunu ödülünü aldı, bu nedenle beklentiler çok yüksek.

Son olarak, yaklaşan lansmanla bağlantılı olarak Microsoft’un Steam’de Age of Empires Anthology adlı yeni bir paketi paylaştığını ve yakında çıkacak olan Age of Empires 4’e ek olarak Age of Empires: Definitive Edition, Age of Empires II: Definitive’i de içerdiğini belirtelim.

Age of Empires 4 sistem gereksinimleri ile elde edebileceğiniz grafikleri, aşağıda paylaştığımız oynanış videosu ile görebilirsiniz.

Age of Empires 4 Neler Sunacak?

Age of Empires 4 sistem gereksinimleri birçok oyuncuyu mutlu etti. Hem güzel grafikler hem de minimum sistem gereksinimleri konusunda bu kadar tatminkar bir oyun, oyuncuların kalbini fethetti. Peki oyun neler sunacak?

Age of Empires 4, Orta Çağ’da geçecek. Dört hikaye kampanyasının her biri, yüzlerce yıl boyunca gerçekleşen olayları sunacak. Bir örnek olarak, 1066’da Hastings Savaşı ile başlayan ve 1215’te Büyük Özgürlük Bildirgesi’nin imzalanmasıyla sona eren Normanlara adanmış kampanyasını oynayabileceğiz.

Oyun sırasında daha güçlü birimler olarak bulunan çeşitli tarihi figürler de olacak. Bölümler arasında, bir sonraki görevde sunulan olaylara giriş niteliğindeki özel mini belgeselleri izleyebileceğiz.

Age of Empires 4, öncekiler tarafından kurulan şemaya sadık kalacak, ancak aynı zamanda birçok yeni özellik sunacak. Aksiyonu yukarıdan aşağıya bir bakış açısıyla izleyerek kaynaklar (yani altın, odun ve demir) ve yiyecek elde edeceğiz, askeri ve ekonomik yapılar inşa edeceğiz ve güçlü ve çeşitli orduları savaşa sokacağız. İlerledikçe, artan gücümüzün gözle görülür bir kanıtı olan sonraki dönemlere veya gelişim aşamalarına geçeceğiz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol