Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Age of Empires 2: Mountain Royals DLC Duyuruldu

Age of Empires 2'nin Mountain Royals isimli ek paketi duyuruldu. Ayrıca DLC'nin fiyatı ve içeriği de ortaya çıktı.

Age of Empires 2: Definitive Edition için yeni bir genişleme paketi duyuruldu. The Mountain Royals isimli bir DLC, 31 Ekim 2023 itibarıyla hem Steam hem Microsoft Store’dan satın alınabilecek. Normalde 199 TL fiyat etiketiyle satılacak olan paket, ön sipariş verenlere özel olarak yüzde 15 indirim ile 165 TL’den satışa sunuldu. Ana oyun gibi, genişletme paketi de resmi olarak Türkçe dil desteğiyle sunulacak.

Yeni genişletme paketi ile oyuna Ermeniler ve Gürcistanlılar eklenecek. Ermeniler Van, Sevan ve Urmiye göllerinin yakınındaki dağlık bölgelerde yaşayacak ve düzenli piyadelerin yanı sıra okçular ve savaşçı rahipler gibi birimleri ile öne çıkacak. Gürcülerin Kafkas Dağları’nın gölgesinde bir krallığı bulunacak ve özel birliklerinin adı Monaspa olacak; bu ülke ise asker sayısı ile öne çıkacak.

Age of Empires 2: Mountain Royals İçerikleri

Age of Empires 2: Mountain Royals DLC Duyuruldu

Ayrıca Tamar’ın Yükselişi, Büyük Thoros ve İsmail isimli üç yeni hikaye bölümü de oyuna dahil edilecek.

  • Tamar’ın Yükselişi – Gürcistan’ın ilk kraliçesi olarak başarılarıyla tarihe bir iz bırakması gereken genç Tamar’ın hikayesini anlatacak.
  • Büyük Thoros – Ermenistan’ın prensi Thoros, Selçuklu Türkleri ile mücadele edecek.
  • İsmail – Safevileri savaşın yıktığı İran’a yönlendiren İsmail adlı bir yetimi konu alacak.

Bu ek paketten önce piyasaya çıkan Age of Empires 2: Return of Rome,  İlk Age of Empires ve Rise of Rome’dan AoE2 DE‘ye 16 uygarlık getirmişti. Ona kıyasla daha küçük bir ek paket olan Mountain Royals, 1999 yılında çıkış yapan ancak halen güncellenen ve oynanan bu oyuna yeni bir soluk getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.