AFAD Acil Çağrı Uygulaması Mobil Cihazlar İçin Çıktı

Vatandaşların hayatını kurtarabilecek AFAD Acil Çağrı uygulaması indirmeye sunuldu.

Kullanıcıların yaşadığı bir durum karşısında yardım talep edebileceği servisleri tek bir numara olan “112” olarak güncellenmesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından önemli bir adım daha atıldı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından AFAD Acil Çağrı uygulaması kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması

AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nasıl İndirilir?

Sputnik Türkiye’nin haberine göre, AFAD Acil Çağrı uygulaması, afet ve acil durumlarda telefonla yardım ekiplerine ulaşmayı sağlıyor ve en yakın toplanma alanlarını gösteriyor. Uygulamada ayrıca afet eğitim videoları da bulunuyor.

AFAD Acil Çağrı uygulamasının kullanılabilmesi için uygulamanın uygulama marketleri üzerinden indirilmesi gerekiyor. Uygulamayı açan kullanıcılar, telefon numaraları ile kayıt olup telefonlarına gelen şifre ile telefonun doğrulanması sonrasında kayıt sürecine devam edebilecek. Kullanıcıların ayrıca TC kimlik numaralarını uygulamaya kayıt etmeleri ve konum servislerini de uygulama için açmaları gerekiyor.

afad acil cagri uygulamasi mobil cihazlar icin cikti 3

Acil Çağrı uygulamasında, afet anında açıldığında kişiye en yakın toplanma alanı gösteriliyor ve afetzedenin buraya ulaşabilmesi için yol tarifi yapılıyor. Toplanma alanına gidemeyecek durumda olanlar ise gerektiğinde internet üzerinden acil çağrı başlatabiliyor. Çağrı başlatıldığında 112 acil çağrı merkezine bağlanılıyor.

App Store ve Google Play Store üzerinden indirmeye sunulan uygulamanın açıklama kısmında ise “Meydana gelebilecek doğal afet olaylarında ses ve mesaj yolu ile data hattı üzerinden acil çağrı başlatabilir, toplanma alanlarını görüntüleyebilir, afet farkındalığını arttırmaya yönelik eğitim videolarına ulaşabilirsiniz.” sözlerine yer verilmiş. Kullanıcılar AFAD Acil Çağrı uygulamasını ücretsiz olarak Google Play Store’dan bu linke tıklayarak, App Store’dan ise bu linke tıklayarak cihazlarına yükleyebilir.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol