Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Adobe Express, Yapay Zekasıyla Canva’ya Rakip Oldu

Adobe Express, Adobe Firefly ile yapay zeka destekli araçlar getirerek Canva'ya rakip oldu.

Adobe nihayet yapay zeka destekli araçları şirketin bulut tabanlı tasarım platformu olan Adobe Express‘e getiriyor. Yeni yapay zeka üretim aracı, Adobe Firefly modeli aracılığıyla sunulacak ve Canva gibi benzer bulut tabanlı tasarım platformlarına göre avantajlar sağlayacak.

Bu yeni teknolojinin eklenmesiyle marka, kullanıcıların kolaylık sağlamak için araçlara erişebileceklerini vaat ediyor. Artık Adobe Express; sosyal grafikler, posterler, videolar düzenlemek ve çok daha fazlasını oluşturmak için hızlı ve kolay şablonlar oluşturmanıza izin verecek. Bu özellik, masaüstü bilgisayarlarda ücretsiz olarak Express’in en son sürümüyle kullanıma sunuluyor. Bununla birlikte, şirket yakında bu özelliği mobil kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Adobe Express Yapay Zekayla Güçlendi

Adobe Express, Yapay Zekasıyla Canva'ya Rakip Oldu

Express hizmetini ücretsiz olarak kullanabileceğinizi ancak aylık 63 TL karşılığında Premium plana da geçebileceğinizi belirtelim. Ayrıca Adobe, daha büyük ekipler için de kullanılabilen bir Ekspres işletme katmanı da yayınladı. Adobe Express ilk olarak 2021’de piyasaya çıkmıştı, ancak bu yılın Haziran ayından bu yana yeni üretken yapay zeka aracı üzerinde çalışıyordu.

Özel görüntüler, metin efektleri ve daha fazlasını oluşturmak için kullanabileceğiniz bir dizi yeni özellik de eklendi. Kullanıcılar, 100’den fazla dilde metin istemlerini kullanarak bunları projelerine ekleyebilecek. Diğer yenilikler arasında ise otomatik arka plan canlandırma ve basit karakter animasyonlarını yer alıyor. Model, Adobe’nin tescilli içeriği üzerinde eğitildiğinden, Adobe, Firefly‘ın şirketler için ticari olarak güvenli olduğunu garanti ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.