Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision’dan Call of Duty Mobile Kapatılacak İddialarına Yanıt

Geliştiriciler, Activision ve Microsoft'un Warzone Mobile lehine Call of Duty Mobile'ı aşamalı olarak kapatmayı planladıkları yönündeki söylentileri yalanlayan bir bildiri yayınladı.

Call of Duty Mobile geliştiricileri, Activision’ın oyunu Call of Duty: Warzone Mobile lehine aşamalı olarak kaldıracağı yönündeki söylentileri resmen yalanladı. Bu söylentiler, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili olarak Birleşik Krallık hükümetine sunduğu resmi bir belgenin sızdırılmasının ardından su yüzüne çıktı. Ancak Activision’ın yanıtı, öngörülebilir gelecekte eski oyunu desteklemeye devam etmeyi planladığını gösteriyor.

Activision ve geliştirici TiMi Studio, 1 Ekim 2019’da Call of Duty Mobile’ı yayınladı. Android ve iOS için oynaması ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu, 100 oyunculu battle royale ve co-op dahil olmak üzere çeşitli çok oyunculu modlara sahip. Geçen yıl Şubat ayı itibarıyla küresel gelirde 1.5 milyar dolar oluşturan mikro ödemeler ve diğer oyun içi satın alımlar sayesinde mobil oyun Activision için büyük bir başarı oldu.

Call of Duty Mobile Kapatılmayacak

Call of Duty Mobile Kapatılacak İddialarına Yanıt

Geçen hafta Microsoft’un Call of Duty: Warzone Mobile yayınlandıktan sonra CoD: Mobile’ı aşamalı olarak kapatacağına dair raporlar ortaya çıktı. Ancak geliştiriciler kısa süre önce Twitter’da bu söylentileri doğrudan çürütüyor gibi görünen bir açıklama yayınladı. Bildiride, “Call of Duty serisinin ve genel mobil stratejimizin önemli bir parçası olarak oyunumuza bağlıyız. Uzun vadede oyunu destekleyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Bu, Call of Duty Mobile hayranları için iyi bir haber ve Activision için benzeri görülmemiş bir karar değil. Geliştiriciler, Kasım 2022’de Call of Duty: Warzone 2’nin piyasaya sürülmesinden sonra bile orijinal Call of Duty: Warzone’u desteklemeye devam ediyor. Bununla birlikte, eski battle royale oyunu yeni sürüm lehine arka planda kaldı, yani bu mümkün CoD: Mobile, Warzone Mobile tamamen piyasadan çıktığında aynı kaderi paylaşabilir. Ancak bu sadece spekülasyon.

Özellikle yaklaşan Call of Duty: Warzone Mobile, Call of Duty Mobile’dan farklı stüdyolar tarafından geliştirildiğinden, her iki oyunun bir arada var olması da mümkün. Yine de Microsoft’un CoD: Mobile ile ilgili açıklaması, şirketin Birleşik Krallık düzenleyicilerine gönderdiği resmi bir belgeden geldiği için tek bir bildiri ile böylece yalanlanması da oldukça ilginç.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.