Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision’a Yeni Bir Cinsel Taciz Davası Daha Açıldı

Activision eski çalışanı, bir yöneticiye taciz davası açtı. Dava raporlarında elle taciz etme, tehdit, hakaret ve cinsel birlikteliğe zorlama gibi maddeler bulunuyor.

Yayıncı Activision Blizzard, yaygın ‘frat-boy’ kültürü dolayısıyla yeni davalarla karşı karşıya. Şirketin ismi açıklanmayan eski bir çalışanı tarafından Los Angeles’ta açılan en son dava, hem Activision Blizzard’ı hem de eski yöneticisi Miguel Vega’yı hedef alıyor. Şikayette şirketin cinsiyetçi ve taciz edici davranışları engelleyememesi yer alıyor. Asıl iddialarda ise yönetici Miguel Vega‘nın Bayan Doe’ya oral seks, mastürbasyon ve orgazm hakkında yorumlar yaparak sekse rıza göstermezse işten atılmakla tehdit etmesi var.

İş yerindeki ekibin ifadeleri de şu şekilde: ”Bay Vega işteyken defalarca Bayan Doe’nin göğüslerini elledi. Her seferinde Doe’nin göğüslerini sıkıyor, yakalıyor ya da dürtüyordu ve kadın, bu istenmeyen hamleler karşısında geri tepiyordu. İş yerinde sık sık kadını öpmeye çalıştı. Bay Vega’nın Bayan Doe’ya yönelik cinsel yaklaşımlarının hiçbiri hoş karşılanmadı. Doe onu her reddettiğinde, Bay Vega bir gün pes edeceksin derdi.”

Activision Blizzard’ı Büyük Bir Tazminat Cezası Bekliyor

Activision

Ayrıca toplantılar sırasında Vega’nın Bayan Doe’yi taciz ettiği, aşağıladığı ve kendisine bir maymunun yapabileceği bir işi bile yapamadığını söylediği gibi iddialar da var. Mahkeme daha sonra Vega’ya karşı açılan taciz iddialarının listesini hazırladı.

 • 2017’de Activision partisinde Bay Vega, Bayan Doe’yu partiden uzakta ofisin boş bir bölümüne götürdü ve ona oral seks yapıp yapmayacağını sordu.
 • Bayan Doe, birkaç kez Bay Vega’dan zam istediğinde Bay Vega, ne yapman gerektiğini biliyorsun diyerek cinsel organını gösterdi.
 • Bay Vega, Bayan Doe’ya kendisinin çok cinsel bir insan olduğunu ve bu nedenle günde en az iki kez seks yapması gerektiğini söyledi.
 • Bay Vega, Bayan Doe’ya kendisini ne sıklıkla memnun ettiğini sordu.
 • Bay Vega, Bayan Doe’ya kocasının seks sırasında ne sıklıkla orgazm olduğunu ve kocasının ihtiyaçlarını cinsel olarak karşıladığını hissedip hissetmediğini sordu.

Dava, Vega’nın Ağustos 2021’de doğrudan Bayan Doe’nun yöneticisine rapor edildiğini ve kısa bir süre sonra Bay Vega’nın, Bayan Doe’ya verdiği zararı hafifletmek için zayıf bir girişimle bir sesli mesaj bıraktığını not aldı. Vega daha sonra 1 Eylül 2021’de görevden ayrıldı. Bayan Doe’nin şikayeti, her iki sanık için de tam bir jüri duruşması gerektiriyor ve tazminat, yasal ücretler ve tıbbi masraflar talep ediliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.