Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision, Sadece Geçen Yıl 50 Milyon Aktif Oyuncu Kaybetti

Ana şirket olan Activision oyunlarının yanı sıra Blizzard ve King'deki toplam aylık aktif kullanıcı sayısı da azaldı.

Call Of Duty yayıncısı Activision, son 12 ayda önemli bir aylık aktif kullanıcı kaybı yaşadı. Bu bilgi, şirketin en son finansal sonuç raporundan geldi. Call of Duty oyunları ile bilinen ana şirketin aktif oyuncu sayısı 150 milyondan 100 milyona geriledi.

Activision’a bağlı olan Blizzard’ın aktif oyuncu sayısı ise 27 milyondan 22 milyona kadar geriledi. King’in ise oyuncu sayısı 258 milyondan 250 milyona kadar geriledi. Yani bu üç devasa şirketin toplam oyuncu sayısı 435 milyondan 372 milyona geriledi. Şirket tarafından basın bülteninde açıklandığı gibi bu bilgiler geçtiğimiz 12 aydan bugüne kadar olan süreci baz aldı.

Activision, Yeni Call of Duty’den Ümitli

Activision
Oyun devinin aktif oyuncu sayısı hala 372 milyon seviyesinde.

Aktif kullanıcılardaki bu önemli düşüş, Activision Blizzard‘daki işyeri koşullarıyla ilgili iddialarla ilgili devam eden bir soruşturmanın ve şirketin Raven Software Studio’daki geliştiricilerin bir işçi hareketini durdurma girişimlerinin ortasında geldi. Game Workers Alliance sendikasını oluşturan Raven çalışanları, Mayıs ayında açıklanacak sonuçlarla birlikte sendikalarının gerçekten kurulup kurulmayacağını bu ay oylayacak.

Oyunculardaki düşüşü dengelemek için Activision, bu yılki Modern Warfare 2‘nin tüm serideki “en gelişmiş deneyim” olacağını söylediğinden, bu yılki Call of Duty deneyimleriyle ilgili yapılan duyurular fazlasıyla iddialı olacak. Tabii ki 50 milyon düşüş çok devasa olsa da yine de toplamda 372 milyon gibi aktif kullanıcı sayısı birçok oyun şirketi için adeta bir hayal diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.