Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision, Modern Warfare 3’ün 200 GB Olma Sebebini Açıkladı

Activision, Modern Warfare 3'ün 240 GB'ı aşan dosya boyutunun sebeplerini açıkladı ve dosya boyutunu düşürebileceğinizi belirtti.

Call of Duty: Modern Warfare 3 için ön sipariş verenler bugün itibarıyla oyunun ana hikayesini deneyimleyebiliyor. Oyunu ön sipariş vermeyenler için ise 10 Kasım gününde bekleyiş sona eriyor. Peki, oyunun sistem gereksinimlerine göre 200 GB’ı geçen dosya boyutunun anlamı ne? Activision, kafası karışan oyuncular için bir açıklama yapma gereksinimi hissetti.

Sosyal medyada paylaşılan bir açıklamada, Call of Duty: Modern Warfare 3’ün potansiyel olarak çok büyük bir alanı kaplamasının, açık dünya zombi modu, Modern Warfare 2’den üçüncü oyuna taşınacak ögeler, Warzone harita dosyaları ve gelecekte oyuna eklenecek ek içerikler için yer tutucu olduğunu açıkladı. Tabii ki, bu boyutu düşürmenin bir yöntemi olduğunu da belirtelim.

Modern Warfare 3 Boyutu Nasıl Düşürülür?

Oyunun hangi modlarının indirilip indirilmeyeceğini seçebiliyorsunuz. Activision, “Call of Duty dosyalarınızı COD HQ başlatıcı menüsünün ‘dosyaları yönet‘ bölümünde yönetebilirsiniz. Bu şekilde, aktif olarak oynamadığınız veya oynamayacağınız hiçbir içeriği yüklemek zorunda kalmazsınız.” ifadeleriyle bu süreci özetledi.

Activision, Modern Warfare 3'ün 200 GB Olma Sebebini Açıkladı

Oyunun erken erişim yapısındaki ‘dosyaları yönet’ bölümünü göz önüne alarak, 38 GB ve 8 GB boyutundaki bazı istenilmeyen dosyaları kaldırabiliyorsunuz. Yalnızca oyunun hikaye bölümünü deneyimlemek istiyorsanız, öyle devasa boyutta bir dosya indirmenize gerek yok. Bu arada Activision, oyunun optimize hale getirilerek boyutunun düşürüleceğini de ek olarak vurguladı.

PlayStation 5 oyuncuları, Call of Duty HQ ve hikaye bölümünün yüklendikten sonra dosya boyutlarının neredeyse 240 GB olduğunu bildirdi. Yeni nesil konsolların dosya boyutunun 1 TB olduğunu göz önüne alırsak, SSD’nizin 4’te 1’ini Call of Duty’e ayırmanız gerek.

Call of Duty: Modern Warfare 3’ün kampanya erken erişimi, oyun 10 Kasım Cuma günü PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de (Battle.net ve Steam aracılığıyla) tam lansmanına kadar devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.