Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision ‘Çeşitlilik ve Eşitlik Sorumlusu’ İşe Aldı

Activision'ın yeni işe aldığı kişi, zor durumdaki geliştiriciye katılmadan önce önce 16 yılını küresel bir BT şirketi için çeşitliliği ve kapsayıcılığı geliştirmek için harcadı.

Activision-Blizzard‘ın 2021’de birden fazla cinsel suistimal ve kötü bir işyeri ortamının kamuoyuna açıklanmasından sonra şirketin imajına gölge düşüren itibarını onarmak için çok uzun bir yol alması gerek. Şirket, imajını yenilemek için attığı birçok adımdan biri olan yeni bir Çeşitlilik, Eşitlik ve Katılım Sorumlusu işe aldığını duyurdu.

Şirketin yeni pozisyonuna Kristen Hines atandı ve 25 Nisan’dan itibaren resmi olarak şirkete katılacak. Daha önce BT hizmetleriyle uğraşan bir teknoloji firması olan Accenture’da Küresel Kapsayıcılık, Çeşitlilik ve Eşitlik uygulamasının lideri olarak çalıştı. Yeni işe alımını açıklayan açıklamada Hines, önümüzdeki 5 yıl içinde kadın ve cinsiyeti olmayan bireylerin sayısını yüzde 50 artırmayı hedefleyerek Activision-Blizzard iş gücünü çeşitlendirme niyetini dile getirdi.

Activision’ın İmajını Toparlama Yönündeki İlk Önemli Adımı Olacak

Activision
Kristen Hines, şirketin imajını düzeltmek için radikal adımlar atacak.

Activision’ın işgücüne olan inancını yeniden kazanma hedefi zayıf ancak potansiyel olarak umut verici bir başlangıç. Şirketin çeşitlilik ve kapsayıcılık çabalarına liderlik etmesi için deneyimli bir siyahi kadını işe almak, çalışanların moralini iyileştirmek için doğru yönde atılmış bir adım. Sendikayı tanımama ve çalışanların taleplerini görmezden gelmenin başka örnekleriyle birleşse de, şirketin işleri daha iyi hale getirmeye yönelik bazı hareketler mevcut.

Activision’ın ahlaki iyileştirme taahhüdü, siyah bir kadını şirket çalışanlarını çeşitlendirme mücadelesinden sorumlu tutmaktan fazlasını alacak. Microsoft ile birleşmeyi tamamlamaya doğru ilerlemeye devam ettiği için hala daha fazla iyileştirme ve yenilik yapılması gerekecek. Jen Oneal’ın Activision’daki Yardımcı Lider pozisyonundan ayrılmasına yol açan sorunun bir kısmı, pozisyonunda istismar edildiği hissiydi. Şirketin, Kristen Hines ile aynı hatayı yapmaktan kaçınması gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.