Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision Blizzard, Türkçe Dil Desteği İçin İş İlanı Açtı

Activision Blizzard, oyunları ve hizmetlerinde Türkçe dil desteği sunmak için LinkedIn platformunda iş ilanı açtı. Peki, aranan özellikler neler? İşte detaylar.

Konu oyunlarda Türkçe dil desteği olunca, canımız sıkılmıyor değil. Son yıllarda bazı büyük oyunların yerelleştirildiğine tanık olsak da, hala çoğu stüdyo Türkçe dil desteğini es geçiyor. Elbette bunun bazı sebepleri var. Satış hacmi, dilin zorluğu, yerelleştirmenin masraflı olması, test süreci ve daha birçok şey sayabiliriz. Video oyun sektörünün en büyük markalarından Activision Blizzard, nihayet bu konuya el atıyor.

Dev firma, oyun ve hizmetlerinin Türkçe olarak yerelleştirilmesi için Turkish QA Language Lead pozisyonunda iş ilanı açtı. LinkedIn üzerinden paylaşılan ilanda çalışma yerinin Dublin, İrlanda olduğu belirtiliyor. İş tanımı başlığının altında Türk test uzmanlarından oluşan bir ekibe liderlik etmek ve desteklemek, oyuna entegre edilecek Türkçe kelimeleri kontrol etmek, anlık hızlı çeviriler yapmak ve yerelleştirme sürecindeki hataları tespit etmek gibi sorumluluklar yazıyor.

Activision Blizzard’dan Türkçe Adımı

Activision Blizzard türkçe

Pozisyon için aranan kriterlere baktığımızda ise akıcı düzeyde Türkçe, iyi seviyede yazılı ve sözlü İngilizce, takım liderliği deneyimi ve Activision Blizzard oyun ve hizmetlerine aşina olma gibi özellikler arandığını görüyoruz. Amerikalı şirket, Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch ve Diablo gibi dünyanın en popüler serilerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Yerelleştirme çalışmasının hangi oyun veya oyunlar için yapılacağı henüz bilinmiyor, ancak muhtemelen “free to play” yani oynaması ücretsiz olanlar öncelik olacaktır.

Activision Blizzard’ın Turkish QA Language Lead pozisyonunda açtığı iş ilanına detaylıca bakmak ve başvurmak için buradaki LinkedIn sayfasına gidebilirsiniz. Türk oyuncular, özellikle Call of Duty ve Diablo serilerinin yıllardan bu yana Türkçe dil desteği kazanmasını bekliyorlar. Henüz ortada net bir açıklama olmasa da, bu gelişme dahi umut verici. Activision Blizzard oyunlarının bulunduğu Battle.net, Mayıs 2022 itibarıyla Türk lirasına geçmişti. Euro kurunu 10 TL’ye sabitleyen platform, artık oyun satın alımlarında ve aboneliklerde TL ile ödemeyi kabul ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.