Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision Blizzard Hissedarları Microsoft Satın Alımını Onayladı!

Activision Blizzard hissedarlarının yüzde 98'i satın almadan yana ancak FTC soruşturmaları nedeniyle hala süreç kesin değil.

Activision Blizzard hissedarları, 28 Nisan’daki özel bir toplantıda yüzde 98’lik şaşırtıcı bir oylama ile şirketin Microsoft tarafından 68.7 milyar dolara satın alınmasını neredeyse oybirliğiyle onayladı. Bu haber, şirketin tartışmalı CEO’su Bobby Kotick‘ten bir alıntı içeren raporla GamesIndustry.biz aracılığıyla açıklandı.

Activision Blizzard CEO’su “Bugün hissedarlarımızın ezici bir çoğunlukla destekleyici oyu, Microsoft ile birlikte oyuncularımız için büyük değer, çalışanlarımız için daha da büyük fırsatlar yaratmak için daha da iyi bir konumda olacağımıza ve ilham verici bir örnek olmaya odaklanmaya devam edeceğimize olan ortak inancımızı doğruladı” ifadelerini kullandı.

Activision Blizzard Satışının Önündeki Tek Engel FTC

Activision Blizzard
Activision CEO’su Bobby Kotick.

Bu, bu noktada satın alma kesin gibi görünse de Bloomberg, Wall Street’in hala Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) buna bir son verebileceği inancında olduğunu bildirdi. Bunun nedeni, Activision Blizzard hisselerinin Microsoft’un önerdiği 95 dolar fiyatından yüzde 24 daha düşük bir fiyatla işlem görmesi ve bu da yatırımcıları satın almanın kesinliği konusunda temkinli hale getirdi.

FTC’nin başlangıçta Microsoft’un Ocak ayındaki planlarının açıklanmasının ardından Şubat ayında satın almayı gözden geçirdiği bildirildi. Bloomberg ayrıca, anlaşma gerçekleşse bile, FTC’nin anlaşmayı erteleyebileceğini veya tamamen engelleyebileceğini ve ayrıca mücadele edecek başka hükümetlerin de olacağını yineledi.

Eğer Activision Blizzard satın alım süreci gerçekleşirse, anlaşma Microsoft’u Call of Duty, World of Warcraft, Diablo gibi çok sayıda yüksek profilli markanın mülkiyetine geçirecek ve belki de grubun en kazançlısı mobil hit Candy Crush olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.