Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision Blizzard, COVID-19 Aşı Gerekliliğini Kaldırdı

Activision Blizzard, geliştiricileri yüz yüze çalışmaya geri döndürmek amacıyla çalışanlarına COVID-19 aşı gereksiniminden kurtulduğunu bildirdi.

Activision Blizzard, ofiste çalışmak için aşı gereksinimini kaldırdı. COVID-19 pandemisinin dünya üzerinde büyük bir etkisi oldu ve birçok şirketin ofislerini kapatmasına neden oldu. İşler yarı normale dönmeye başladığında bazı ‘aşı olmak istemeyen’ çalışanların ofislere dönmesi yasaklanmıştı. Activision’da bu şirketlerden birisiydi.

COVID-19 aşı gereksinimi, insanların iş hayatının sadece bir aşıya bağlı olması gerektiğinden memnun olmadığı için bazı tartışmalara neden oldu. Bugün, pandeminin daha iyi kontrol altına alınmasıyla Activision Blizzard, aşı gereksinimlerini ortadan kaldırdığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde şirket, oyun geliştirmeyi çalışanların işbirliği ile yapabileceği ve yüz yüze birlikte çalışabileceği fiziksel bir konuma geri taşımaya başlayacağını açıklamıştı.

Activision Blizzard Çalışanlara Ofise Dönme Çağrısı Yaptı

Activision Blizzard

Activision Blizzard, çalışanlarına aşı gereksiniminin kaldırıldığını bildiren bir mektup yayınlayarak ofislerin açılma sürecini hızlandırmaya karar verdi. Şirket, bunu diğer şirketlerin normale dönme kararlarına uygun olarak yaptığını ve çalışanlarını aşı durumlarından bağımsız olarak ofise geri dönmeye teşvik ettiğini söyledi. Yayınlanan bildiriye göre, risk endişeleri nedeniyle geri dönmek istemeyen çalışanların yöneticileriyle görüşmesi gerekecek ancak bu durumun sonucunun ne olacağı belli değil.

Activision, bildiride birlikte çalışmasının “yüz yüze işbirliğinin yararlarını” vurguladı ancak uzaktan çalışma süreciyle de işlerin yürütülebileceği de görüldü. Ofise dönemeyen veya dönmeyecek olan çalışanların evden çalışmaya devam etmelerine izin verilebilecek. Activision Blizzard ayrıca, COVID-19 vakaları tekrar yükselmeye başlarsa ‘hızlı hareket edeceğine’ dikkat çekti. Elbette, çoğu virüs türünün sahip olduğu yüksek bulaşma hızı göz önüne alındığında, işe geri dönen çalışanlar için bu pek de rahatlatıcı bir olay değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.