Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision Blizzard Çalışanlarına Zam Yapacak

Activision Blizzard‘ın birçok kalite güvence testçisi için ücret ve çalışma avantajlarını iyileştireceği bildirildi. Activision kısa süre önce ABD Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu ile anlaşmaya varmıştı ancak çoğu kişi ödeme tutarının çok düşük olduğunu düşünüyordu. Sayısız cinsel suistimal ve istismar suçlamasının yanı sıra şirket, çalışanlarına yönelik muamelesi nedeniyle son birkaç yıldır eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Şirket CEO’su Bobby Kotick, yüzlerce çalışanı işten çıkardıktan sonra 2020’de ikramiye olarak 150 milyon doların üzerinde ikramiye aldı ve bu da işçilerin devasa şirketin nasıl yönetildiğine dair şikayetlerini artırdı. Bu durum, sözleşmeli işçi olan genç geliştiricilerin ve kalite güvence testçilerinin düşük maaşlarıyla karşılaştırıldığında daha da eleştirildi ve sendika kuruldu. Tartışmalı oyun devi, bu sorunlarla ilgili büyük bir adım attı.

Activision Blizzard Nihayet Testçilerin Refahını Artıracak

Activision Blizzard
Activision Blizzard, 1.100 çalışanına zam yapacak.

Bununla birlikte Jason Schreier, 1.100 kalite güvence testçisinin sözleşmeliden tam zamanlı çalışanlara dönüştürüleceğini bildirdiği için Activision Blizzard’da işlerin değişeceği ortaya çıktı. Aynı kalite testçilerinin de ücretleri saatte en az 20 dolara yükseltilecek. Jason Schreier, muhtemelen daha fazla ayrıntı içeren bir hikayenin yakında Bloomberg’de yayınlanacağını kaydetti.

Bu, Activision Blizzard‘ın çalışanlarına nasıl davrandığından dolayı hüsrana uğrayan herkes için küçük ancak güzel bir adım. Gelecekte oyun devinin çalışanlarının durumunu ve ücretlerini iyileştirmeye devam edecek daha fazla değişiklik olabilir. Umuyoruz ki, QA pozisyonlarının bu şekilde desteklenmesi, gelecekte daha önemli bir değişikliğin işareti olur.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.