Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision 3 Oyununu Tüm Mağazalardan Kaldırdı

Activision' un yayıncılığını ütlendiği 3 oyun bütün mağazalardan kaldırıldı. Activision tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa dahi, daha önce yaşanan şeyler, belirli bir yöne işaret ediyor.

Call of Duty serisi ile büyük vurgun yiyen Activision, yayıncılığını üstlendiği 3 oyunu yayından kaldırdı. Steam Store, PSN, Xbox One ve Nintendo eShop gibi satış platformlarından 3 oyunu kaldıran Activision, konu ile ilgili bir açıklama da yapmadı. 

12

Kaldırılan oyunlar, MARVEL lisansında olan The Amazing Spider-Man, The Amazing Spider-Man 2 ve Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutans in Manhattan oyunları oldu. Aslında, Activision daha önce de başka bir Marvel kahramanının oyununu kaldırmıştı. Deadpool’ un oyunda da bir süre sonra platformlardan kaldıran Activision, sebebini lisans süresinin bitmiş olması olarak açıklamıştı. Tahminlerimize göre, bu 3 oyunun da platformlardan kaldırılmasının sebebi, Marvel ile anlaşılmış linsans sürelerinin bitmiş olması. Deadpool oyunu kaldırıldıktan kısa bir süre sonra tekrardan geri eklenmişti. Ancak, bu üç oyundan beklenen patlamayı yapamayan Activision, bir daha Marvel ile anlaşmayıp, bu oyunları satmayı bırakabilir. Yine de bu küçük bir ihtimal. Yüksek ihtimal, yakın bir zamanda bu oyunlar yeniden mağazalara dönecektir. 

maxresdefault 4

Ayrıca unutmadan belirtmekte fayda var. Bu oyunlar yalnızca mağazalardan kaldırıldı. Yani, oyunu daha önce aldıysanız, oyun kütüphanenizde bulunacak. Ancak, şu an bu platformlardan bu oyunları satın alamıyorsunuz. 

Activision’ un bu 3 oyun hakkında ne karar vereceği hala merak ediliyor. Daha önce ki olaylardan, bunun lisans sorunu olduğunu biliyoruz ancak, Activision tarafından resmi bir açıklama gelmemesi de, başka bir şeyin de olabileceği düşüncelerini akıllarımıza getiriyor. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.