Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Activision, 23 Bin Hileciyi Call of Duty’den Banladı

Activision tarafından oyunculara sunulan Call of Duty için geliştirilen hile programı sayesinde hile yapanlar oyundan uzaklaştırılmaya devam ediyor.

Activision tarafından oyunculara sunulan Call of Duty, bildiğiniz üzere çok oyunculu mod ile beraber ön plana çıkmaya devam ediyor ve burada kullanılan hile programı büyük işler başarıyor. Geçtiğimiz süreçte ekip tarafından geliştirilen Team Ricochet adlı bu hile programı, oyundaki hilecileri engellemek için gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

Yakın zamanda açıklanan bilgilere göre Activision, Call of Duty oyununda hile yaptığı gerekçesiyle 23.000’den fazla oyuncuyu banladı. Makine öğrenimi yoluyla bile kendini geliştiren bu hile programı sayesinde hilecilere geçit verilmek istenmiyor ve oyun daha adil bir şekilde oyuncuların karşısına çıkmaya devam ediyor. Hileci yazılımlar ne kadar karmaşık hale gelirse hile programı da aynı şekilde kendini geliştirebiliyor.

Call of Duty İçin Daha Adil Bir Ortam

Bildiğiniz üzere çevrimiçi çok oyunculu ve rekabetçi oyunlarda hile kullanımı oldukça artış gösterebiliyor. Bir dönem her ne kadar hile programları ile beraber bu hilecilerin önüne geçilmeye çalışılsa da yeni tekniklerle beraber sayı yükselebiliyor. Bunun dışında elbette hile programları bazı durumlarda birçok oyuncuyu oyundan uzaklaştırabiliyor veya sürekli olarak şikayet edilen bir oyuncu oyundan banlanabiliyor.

MWIII Rio Action 01 BRANDED 1024

Team Ricochet hile programı şu anda Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunlarında yer alıyor ve hilecileri engellemeye devam ediyor. İlerleyen süreçte de geliştirilmeye açık olan bu hile programı için elbette oyuncuların tek temennisi daha hilesiz ve adil bir oyun.

Son olarak hile programı hilecileri farklı şekillerde öldürebiliyor. Örneğin bir hileci sisteme yakalandıktan sonra yer çekiminin bir anda sıfır olduğunu görebiliyor ve karakterin yukarıya doğru çıktığını ve bir anda öldüğünü deneyimleyebiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.