Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ABD’li Medya Devi Büyük Bir Siber Saldırıya Uğradı!

Medya devleri Paramount ve CBS büyük bir siber saldırıya uğruyor. Bu siber saldırı sonrası 82 binden fazla kişinin verileri açığa çıkıyor.

Büyük oyun şirketlerinin ardından şimdi ise medya devleri Paramount ve CBS büyük bir siber saldırıya uğruyor. Sinema ve film sektöründe ön plana çıkan bu şirketler bilgisayar korsanlarının hedefinde yer alıyor ve ortaya çıkan bilgilere göre on binlerce kişinin kişisel bilgileri çalınıyor ve aynı zamanda büyük bir veri ihlali ile karşı karşıya kalınıyor.

Bildirilene göre Aralık 2022 tarihinde bilgisayar korsanları geniş kapsamlı bir içeriği internete sızdırıyor. Bu işlem sırasında 82 bin 128 kişinin kişisel bilgileri çalınıyor ve akabinde bir kısmı satılmak için piyasaya sürülüyor. Yasal yollara başvuran medya devleri bu ihlallerin ardından sıkı güvenlik önlemleri almaya koyuluyor. Geldiğimiz noktada bir seneden fazla bir süre geçmiş durumda ve şirket bu etkilenenleri şu anda bilgilendiriyor.

Siber Saldırılar Artış Gösteriyor

Paramount ViacomCBS hacked

Ortaya çıkan bilgilere göre ihlal aylar sonra yani Ağustos 2023 tarihinde fark ediliyor. Ancak hangi kişisel verilerin çalındığı konusunda herhangi bir detay verilmiyor. Diğer taraftan bilgisayar korsanlarının banka hesap numaralarını, kredi kartı bilgilerini, güvenlik kodlarını, şifrelerini ve daha fazlasını çaldığı bildiriliyor. Siber saldırıdan etkilenen şirketler, ihlal hakkında müşterilerin ve kullanıcıların bu durumdan etkilenip etkilenmediği hakkında pek fazla yorum yapmıyor.

Öte yandan bilgisayar korsanlarının bu saldırı sonrasında belirli miktarda ödeme talep edip etmediği de belli değil. Paramount ve CBS şirketlerinin ana merkezi National Amusements, ihlali bildirmekten öte fazla bir bilgi vermiyor ve yorumda bulunmuyor. Şirketi temsil eden ortak Molly Morse’a bu konu hakkında çeşitli sorular yöneltiliyor ancak bu kişi de yorum yapmaktan kaçınıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.