Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

ABD’deki Süpermarket Saldırısı Twitch’ten Canlı Yayınlandı!

ABD'nin Buffalo şehrindeki bir süpermarkette düzenlenen silahlı saldırının Twitch'ten canlı yayınlandığı ve kaydın iki dakika sonra kaldırıldığı bildirildi.

ABD’nin Buffalo şehrinde yaşanan olayda Payton Gendron isimli 18 yaşındaki bir kişi, siyahilerin çoğunlukta olduğu bölgedeki bir süpermarkette 10 kişiyi vurarak öldürürken, 3 kişiyi de yaraladı. Amerikalı yetkililer, hedef alınan 13 kişiden 11’inin siyahi olduğunu söyledi.

Ülkeyi şoke eden ırkçı saldırının canlı yayın platformu Twitch üzerinden anbean yayınlandığı ortaya çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre üzerinde askeri kıyafet ve zırh olan Gendron, saldırı anlarını canlı olarak kayda aldı. Ayrıca saldırganın, internette kendisini “beyazların üstünlüğü savunan ırkçı biri” olarak tanımladığı bir manifesto da yayınladığı öğrenildi.

Saldırıyı Yapan Payton Gendron Hakim Karşısında

Buffalo katliamı Payton Gendron
10 kişi öldüren Payton Gendron, hakim karşısına çıktı.

Twitch’ten yapılan açıklamada, görüntülerin yayınlandıktan iki dakika sonra kaldırıldığı bildirildi. Öte yandan saldırganın canlı yayın sırasında ateş edip etmediği hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. CNN tarafından elde edilen videonun bir kısmı, Gendron’ın insanları hedef almadan önce Buffalo, New York‘taki süpermarkete girdiğini gösteriyor.

Buffalo saldırısı
Buffalo katliamının yapıldığı süpermarket.

Video, saldırganın arabasıyla marketin otoparkına girdiği anları da içeriyor. Dikiz aynasında kask taktığı görülen Gendron’ın, içeri girmeden önce “Gidelim” dediği duyuluyor. Aynı görüntülerde saldırganın arabayı sürerken mağaza müşterilerinin otoparkta yürüdükleri görülüyor.

Twitch, söz konusu videoyu yeniden yayınlayan hesapların tespit edilmesi de dahil olmak için tüm önlemleri aldıklarını açıkladı. Buffalo katliamının faili Payton Gendron, birinci derece cinayet suçlaması ile hakim karşısına çıktı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.