Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

A Plague Tale Requiem’in Yeni Mekanikleri Detaylandırıldı

Asobo Studio’nun A Plague Tale Requiem, hem kapsam hem de hikaye anlatımı açısından orijinalin halefi olacak şekilde şekillendi. Geliştirici ayrıca, hikayeye dayalı olarak gelişen yerler ve yüz binlerce farenin olduğu sahneleri kovalama gibi daha önce imkansız olan sahneler için mevcut nesil platformların gücünden yararlandı.

Yeni nesilin gücünden bahseden oyun direktörü Kevin Choteau, Edge dergisine kemirgenlerin nasıl daha güçlü olduğunu açıkladı ve “Sıçanlar Hugo’nun hastalığından sonra evrimleşiyor. Artık tırmanabiliyorlar ve çevreden yararlanarak avlarını yakalamakta çok daha verimliler.” ifadelerini kullandı. Bu, farelerin erişilemeyen bir noktaya erişmek için kullanıldığı savaş dışı senaryolarda da kullanışlı olacak.

A Plague Tale Requiem’de Fareleri Kontrol Edeceğiz

A Plague Tale Requiem

Tabii ki, farelerin kontrolü her zaman sizde olmayacak. Bu konu hakkında Choteau, “Hugo hala genç ve savunmasız. Fareleri kontrol etme gücüne sahip, bu da onu çoğu durumda tehditlere karşı son derece etkili bir oyun aracı yapıyor, ancak kontrolünü kaybederse tehlikeli hale gelebilir.” ifadelerini kullandı.

Amicia‘ya gelince, son oynanış görüntüleri onun çok daha acımasız olduğunu ve ellerini kirletmeye istekli olduğunu gösterdi. Ana karakterimiz çok daha agresif hale geldi. Amicia, ne yazık ki, ölümle uğraşmaya alışmak zorunda kaldı. Onun üzerinde duygusal bir etkisi var ama hayatta kalmak için gereken her şeyi yapan kardeş haline geldi.

A Plague Tale Requiem, PS5, Xbox Series X/S, PC ve bulut üzerinden Nintendo Switch için 18 Ekim’de çıkış yapacak. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.