Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

9 Yaşındaki Çocuk Babasını Katletti: Call of Duty Suçlanıyor

ABD’nin Utah eyaletinde 9 yaşındaki bir çocuk, babasını tabancı ve balta ile öldürdü. Polis, çocuğun Call of Duty oynadığı için bunu yaptığını düşünüyormuş.

ABD’nin Utah eyaletinde dehşet verici bir olay yaşandı. Dokuz yaşındaki çocuk, babasını balta ve tabancayla öldürdü. Polis, bu vahşi cinayetten oynaması ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone‘u sorumlu tutuyor. Yahoo News tarafından aktarılan bilgilere göre olaya bakan savcılar, çocuğun şiddet içeren oyunlara yakınlığının cinayet ile bir bağlantısının olup olmadığını araştırıyorlar.

Haberde, Utah polisinin Tooele ilçesinde bulunan eve vardığında, başından silahla vurulmuş ve kendini savunurken olduğu düşünülen kesik yaraları nedeniyle kan kaybeden bir adam bulduğu belirtiliyor. Ayrıca ismi açıklanmayan dokuz yaşındaki çocuğun ‘odadan çıktığı ve babasının başından kanlar aktığını ve öldüğünü söylediği’ bildirildi.

Call of Duty, Şok Edici Bir Olayla Gündemde

abd cinayet call of duty

Çocuğun, yaşına uygun olmadığı düşünülen videoları izlediği ve oyun bağımlısı olduğu iddia edildi. Savcılar, Call of Duty: Warzone‘un bu dehşet verici cinayete neden olmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Nedeni ise olay yerinde bulunan silahların oyundaki silahlarla aynı olması.

Ayrıca çocuğun cinayete sebebiyet verebilcek davranışsal sorunlardan muzdarip olduğu da ifade ediliyor. Daha önce de ilk suçlanananın video oyunları olduğu olaylar yaşanmıştı. Özellikle ABD’deki okul baskınlarına buna örnek verebiliriz, ancak dokuz yaşındaki bir çocuğun Warzone gibi şiddet içerikli bir oyunu oynamasına neden izin verildiği de tartışma konusu.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Call of Duty gibi oyunların şiddet olaylarıyla bir ilgisi olabilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.