Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

60.000 TL Ödüllü Oyun Girişimciliği Yarışmasına Kaydolmak İçin Son Günler

Oyun sektörüne adım atmak isteyenlerin başarılı girişimler kurmalarını sağlamak için gerçekleştirilen oyun girişimciliği yarışması Next Game Startup'ın kayıtları 27 Haziran'da sona eriyor.

Son yıllarda Türkiye’nin en önemli ihraç kalemlerinden biri haline dönüşen oyun sektörü, yeni girişimlerle büyümeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ destekleriyle bu sene üçüncüsü düzenlenen Next Game Startup, oyun sektöründe yer almak isteyen genç girişimcilerin başarılı oyun startupları kurmalarını sağlamayı amaçlıyor.

5 ay sürecek bir oyun girişimciliği yarışması olan Next Game Startup 2022, Türkiye’deki oyun ekosistemini desteklemek, girişimcilerin ve yatırımcıların dikkatini oyun sektörüne çekmek, inovasyon ve girişimciliği oyun sektörü ile birleştirmek, gençler için oyun sektöründe girişim alanları yaratmak ve Türkiye’nin oyun sektöründe önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak gibi amaçlarla hayata geçiriliyor.

Next Game Startup 2022 Kayıtlarını Kaçırmayın

Next Game Startup 2022

Geliştiriciler nextgamestartup.com adresi üzerinden 27 Haziran 2022 tarihine kadar oyun demolarını gönderip formu doldurarak kayıt yapabilirler. Kayıtlar kapandıktan sonraki 3 aylık süreçte Digi Game Startup Studio’nun sağladığı mentor destekleriyle katılımcılar, sadece oyun geliştirme alanında değil; iş modeli oluşturma, inovasyon ve girişimciliği oyun sektörüyle birleştirme, şirketleşme ve yatırım alma sürecine adım atma gibi birçok konuda eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Bu yıl da eylül ayında 91. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Kültürpark’ta gerçekleştirilmesi planlanan finallere İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak. 9-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festivalde geliştiriciler sadece oyun severlerle değil aynı zamanda değerli jüri üyeleri, mentorlar ve diğer oyun geliştiricileri ile bir araya gelerek projelerini tüm Türkiye’ye tanıtma şansı bulacaklar.

2020’de dereceye giren stüdyolar yarışmadan sonra aldıkları 1,25 Milyon TL yatırım ödülü ile oyunlarını mobil ve PC platformunda yayınlamak üzere ekiplerini genişleterek Digi Game Startup Studio ile beraber yollarına devam ediyor. Ayrıca yarışmanın sona ermesinin ardından başarılı olan stüdyolar toplam 9 Milyon TL değerinde değerleme ile yatırım alarak büyük bir başarıya imza attı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.