Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

50 Milyon TL Değerindeki CS:GO Öğeleri Oyundan Kaldırıldı

CS:GO'da görünüm satan bazı tüccarların hesapları yasaklandı. Toplamda 50 Milyon TL değerinde öge, oyundan tamamen kaldırıldı.

Yaklaşık 40 CS:GO tüccar hesabı, 1,5 milyon euro değerindeki oyun içi ögeleri oyundan tamamen kaldıran Valve tarafından yasaklandı. CS:GO skin ticareti, yaygın ve genellikle kazançlı bir iştir ve bazı başarılı tüccarlar için bir geçim kaynağı. Bununla birlikte Valve herhangi bir uyarıda bulunmadan tüccar hesabını yasaklayabilir. 2023’te kumar siteleriyle uğraşan tüccarlar Valve tarafından hedef alındı ve mayıs ayında, kumar siteleriyle iş yapan bazı tacirler yasaklandı.

28 Haziran’da tüccarlara ait en az kırk yüksek değerli hesap topluluk tarafından yasaklandı. Onaylanmamasına rağmen, yasaklarının en bilinen skin kumar platformlarından biri olan CSGO Roll ile ilgili olduğu tahmin ediliyor. Rakip kumar sitesi CS:GO Empire, yasadışı bir şekilde kripto para aklama planına dahil olduklarını iddia ettiği oyun tacirlerinin bir belgesini paylaştı.

CS:GO Oyuncuları Yasaklanma Korkusu Yaşıyor

CS:GO

Şimdi belgede listelenen tüccarlardan biri hariç tümü yasaklandı, yani yaklaşık 1.5 milyon euroluk oyun içi skin artık satın alınamayacak. CSGORoll’un sahibi uzun bir Twitter gönderisinde tüm suçlamaları reddetti ve şöyle yazdı: “Kanunen oyunlaştırılmış bir skin ticaret platformuna sahibim, bu pazarlarımızda kumarhane olarak sınıflandırılmıyor çünkü nakit çekme hizmeti sunmuyoruz. Sözleşmeli tedarikçilerin platformda oyun oynamalarına izin verilmiyor. Bunların tümü yıllar önce avukatlar tarafından kontrol edildi ve kendimizi modern yasalar konusunda güncel tutuyoruz. Her zaman yasalara uygun hareket ettiğimizden emin olabilirsiniz.” dedi.

Valve konuyla ilgili resmi bir açıklama paylaşmadı ancak yasaklar ve suçlamalar bağlantılı olabilir gibi görünüyor. Jake Lucky’nin Twitter’da belirttiği gibi, bazı oyuncular şu anda oyun içi varlıklarını satıyorlar ve çoğu bariz bir şekilde yasaklanma endişesi yaşıyor. Valve’ın bu durumda nasıl bir yol izleyeceği belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.