49 İnçlik Kavisli Ekran Philips Brilliance 492P8 Tanıtıldı

Philips'in yeni kavisli ekran modeli görücüye çıktı.

Philips devasa büyüklükteki 49 inçlik kavisli ekranını nihayet görücüye çıkardı. Brilliance 492P8 adını taşıyan yeni model oldukça geniş bir yatay ekrana sahip. Yılın son aylarında ilk olarak ABD’de satılması beklenen ekran daha çok sıkı oyunculara hitap ediyor.

Bilindiği üzere oyuncular için üretilen monitör modellerinde ciddi bir rekabet söz konusu. Son dönemde kavisli ekran modeli geliştiren firmalar arasına Lenovo da katılmıştı. Son olarak Philips’in çıkardığı yeni Brilliance 492P8 modeli 49 inçlik büyüklüğüyle oyuncuların olduğu kadar film tutkunlarının da dikkatini çekebilir.

Philips’in ortağı EPI tarafından duyuruldu

Hatırlanacağı üzere Brilliance 492P8 ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen IFA 2017 fuarında görücüye çıkmıştı. Aradan geçen süre zarfında model yenilendi ve Kuzey Amerika pazarına özel olarak yeni fonksiyonlarla donatıldı. Güncellenen panel artık 5120 x 1440 çözünürlüğe sahip. Oysa ilk modelin çözünürlüğü yalnızca 3840 x 1080 idi.

Yeni modelin duyurusu da Philips’in Kuzey Amerika pazarındaki iş ortağı EPI tarafından yapıldı.

Diğer özellikleri aynı

Ekran çözünürlüğünün artması haricinde monitörün diğer özellikleri hemen hemen aynı. 1800R kavise sahip olan monitör 5,000:1 kontrast oranıyla ve 600 nit aydınlıkla geliyor.

Oyuncular için ideal

Aslında ilk tanıtılan model büyük çalışma alanına ihtiyaç duyan profesyoneller için ideal gözüküyordu, ancak çözünürlüğün daha da artırılması bu ekranı oyuncular için de uygun bir seçeneğe dönüştürmüş durumda.

Ethernet, DisplayPort, VGA, HDMI, USB-C ve USB 3.0 çıkışlarına ev sahipliği yapan monitörün çerçevesi ise inanılmaz ince. Görüş açısı ise tam 178 derece. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>