Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

343 Industries, Bir Sonraki Halo Oyunu İçin Çalışmalara Başladı

Halo Infinite istenen başarıyı yakalayamadı ancak 343 Industries, Master Chief'in maceralarının bir sonraki bölümü olan büyük bir yeni proje için kolları sıvadı.

Halo Infinite beklentileri karşılayamadı ve oyundan sorumlu stüdyo olan 343 Industries’de büyük işten çıkarmalar yaşandı ve bunun sonucunda personelin yaklaşık yüzde 25’i işini kaybetti. Tüm bu sıkıntılı süreçleri geride bırakan 343 Industries’in durumun istikrara kavuşturduğu ve ekibin yeni bir “büyük proje” üzerinde çalıştığına dair birçok gösterge mevcut.

Tüm bu bilgiler, Certain Affinity’nin başkanı Max Hoberman’dan geldi. Certain Affinity, 2006 yılında eski Bungie çalışanları tarafından kuruldu. Ekip daha önce Combat Evolved Anniversary, The Master Chief Collection ve Infinite projelerinde 343 Industries ile çalışmıştı. Max Hoberman’a göre bu “büyük proje”, Certain Affinity ile 343 Industries işbirliği ile geliştirme sürecine başladı.

Halo Infinite İsteneni Verememişti

343 Industries, Bir Sonraki Halo Oyunu İçin Çalışmalara Başladı

Bu büyük projenin Halo’nun bir sonraki oyunu olacağı kesinleşti ve hatta geliştirme süreci şimdiden ileri aşamaları geçti bile. Eski bir 343 Industries geliştiricisinin LinkedIn profili üzerinden bu büyük proje için çalıştığını öğrendik. Yani oyunun geliştirme süreci bir yılı aşmak üzere. Bu oyunun çok daha dikkatli geliştirileceğini umuyoruz çünkü Infinite büyük bir fiyasko oldu.

Halo Infinite‘in 2021’de PC, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X’te çıkış yaptı ancak hikaye modu hem eleştirmenler hem oyuncular tarafından yerildi. Oynaması ücretsiz olarak çıkış yapan çok oyunculu mod ise oyuncularının büyük çoğunluğunu kaybetti. Beşinci sezon ile durumu biraz toplasa da, oyun bir türlü 9-10 bin eş zamanlı kullanıcıyı aşamadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.