Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

3 Yıldır Geliştirilen World Of Warcraft Mobile İptal Edildi

Blizzard ve NetEase tarafından 3 yıldır geliştirilmekte olan World of Warcraft Mobile, iptal edildi. Sorunun sebebi, şirketlerin finans konusundaki anlaşmazlığından kaynaklandı.

Yeni bir rapora göre Blizzard ve NetEase, mobil cihazlar için geliştirdikleri World of Warcraft Mobile‘i iptal etti. İptalin sebebi Blizzard ve NetEase’in finansal koşullar konusunda anlaşamaması olarak açıklandı. Ayrıca oyun için içerik oluşturmakla görevli 100 NetEase geliştiricisinden oluşan bir ekibin dağıtılmış olması da anlaşmazlığın tuzu biberi oldu.

Kod adı Neptune olan projenin bir MMORPG olduğu söylense de uzun süredir devam eden PC MMO’sunun birebir aynısı değildi ve oyun 3 yıldır geliştiriliyordu. NetEase, Blizzard’ın uzun süredir ortağı ve şirket; yıllarca Çin’de WoW ve diğer Blizzard markalarının yayıncısı olarak hizmet verdi. Kısa süre önce oyun içi satın alımlar nedeniyle yoğun bir şekilde eleştirilen ve oynaması ücretsiz mobil oyun Diablo Immortal da ortak geliştirilmişti.

World of Warcraft Mobile İptal Edilen İkinci Oyun Oldu

World of Warcraft Mobile

Tüm eleştirilere rağmen Diablo Immortal, şimdiye kadar 100 milyon dolar kazandı. World of Warcraft Mobile, son yıllarda iptal edilen ilk mobil oyun değil. Geçen yıl, Blizzard’ın dört yıldan uzun süredir geliştirilmekte olan bir Pokemon GO tarzı Warcraft spin-off’unu iptal ettiği haberi de maalesef duyurulmuştu.

Bir MMO olmasa da başka bir World of Warcraft mobile oyunu geliyor. Clash Royale’ı anımsatan bir strateji oyunu olacak Warcraft: Arclight Rumble, mayıs ayında açıklandı. Bir sonraki uygun WoW genişletmesi Dragonflight, yıl sonunda gelecek ve meslekler, ejderha ırkları ve sınıfları tanıtacak. Oyunun en popüler genişlemesi olan Wrath of the Lich King Classic‘in yeniden sürümü ise 26 Eylül’de gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.