Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

3 Milyon Dolara Alınan Jack Dorsey NFT’si, 300 Dolara Satılabilir

Herkesin erişebildiği bir NFT'den 50 milyon dolar gelir beklemek biraz ilginç.

Sina Estavi, geçen yıl Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in ilk tweet’inin yer aldığı bir jeton satın alan kripto girişimcisi. Satın aldığı NFT için 2,9 milyon dolar ödeyen girişimci bu ay dijial resmi, 48 milyon dolar kazandırabileceği beklentisiyle açık artırmaya çıkararak yatırımını iyileştirmeye çalıştı.

Estavi, tweeti 9 Nisan’da satışa çıkararak 50 milyon dolar kazanmayı, ardından bu tutarın en az 25 milyon dolarını hayır kurumlarına bağışlamayı umuyordu. Bu, hepimizin görebileceği, ekran görüntüsü alabileceği ve indirebileceği bir içerik için fazlasıyla iddialı bir satış rakamı.

Jack Dorsey’in İlk Tweet NFT’si Çok Değersizmiş

NFT

NFT için bir müzayede düzenlendi ve katılan teklif sahiplerinden gelen en yüksek teklif 277$ oldu. Gelen bu teklif fazlasıyla ironik oldu çünkü 48 milyon dolara yaklaşmamakla birlikte 2,9 milyon dolara bile çok uzak. Estavi, belirlediği son tarihin sona erdiğini ancak iyi bir teklif alırsa kabul edebileceğini söyledi. Satışın zamanlaması kesinlikle ilginç. Estavi, ekonomik sistemi bozmak suçlamasıyla tutuklandıktan sonra dokuz ay geçirdiği İran’daki hapishaneden yeni serbest bırakıldı.

Estavi’nin açık artırması, Opensea’deki satışların yaklaşık yüzde 50 oranında düşerek 5 milyar dolardan 2,5 milyar dolara evrildiği bir zamanda gerçekleşti. Bu düşüş, NFT sahiplerinin eserleri için alternatif kullanımlar aramasına yönelik hamlelere yol açtı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.