Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

23 Yılın Ardından Yeni Blade Runner Oyunu Duyuruldu

Blade Runner, 26 yıl sonra video oyunu formunda geri dönüyor. Yeni Blade Runner, geliştiricinin ilk projesi olarak Annapurna Interactive'in kendi stüdyosu tarafından geliştiriliyor.

Annapurna Interactive’in dünkü sunumu bize yeni Blade Runner oyunu hakkında da müjdeyi verdi. Blade Runner 2033: Labyrinth isimli bu yapım, Annapurna Interactive’in şirket içi stüdyosu tarafından geliştiriliyor ve bu proje geliştirici ekibin ilk oyunu olacak. Oyunun duyurulması vesilesiyle, Ridley Scott’ın filmlerinden bilinenlere benzer, karanlık ve esrarengiz distopik bir atmosferde sürdürülen kısa bir fragman da sunuldu.

Yeni Blade Runner oyunu hakkında şu ana kadar pek bir şey bilmesek de Steam‘deki ürün kartı, oyunun macera oyunu türünü temsil edeceğini ortaya çıkardı. Bu bilgi, duyurunun karanlık atmosferiyle birleştiğinde, Annapurna Interactive’in yeni oyununun esas olarak doğrudan filmlerden alınmış rahatsız edici bir hikayeye odaklanacağını varsaymamızı sağlıyor.

Yeni Blade Runner Oyunu Macera Türünde Olacak

Yeni Blade Runner Oyunu Macera Türünde Olacak

Oyunun aksiyonu, film serisinin ana bölümleri arasında yer alan spin-off animasyon Blade Runner: Black Out 2022’de anlatılan olaylardan sonra geçecek. Annapurna Interactive’den oyunla ilgili özel bilgilerin önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor. Blade Runner 2033: Labyrinth’in bu siberpunk evrenindeki ilk oyun seti olmayacağını belirtmekte fayda var.

Ne de olsa bu oyunların ilki, 1997 yılındı çıkan Blade Runner oyunuydu. Bu oyun da yine bu proje gibi bir macera oyunuydu ve esas olarak bulmaca çözmeye dayanıyordu. Hatta, geçtiğimiz yılın yaz aylarında bu oyunun yeniden düzenlenmiş bir hali piyasaya sürüldü. PC ve PS4, Xbox One ve Switch konsollarına gelen oyunun Steam sayfasını da buraya bırakalım.

Son olarak, Blade Runner 2033: Labyrinth‘in PC’de ve henüz belirlenmemiş konsollarda yayınlanmasının planlandığını belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.