Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2024’ün İlk State of Play Etkinliği İçin Geri Sayım Başladı

Xbox Developer Direct'e katılma duyurusunun ardından, Sony'nin 2024 planlarını açıklamak üzere hazırlandığına dair yeni bir rapor ortaya çıktı.

Microsoft’un Xbox Developer Direct duyurusunun ardından Sony’nin de kısa süre sonra bir State of Play etkinliği düzenleyeceği bildirildi. Bu yıl içerisinde beklenen önemli PS5 sürümleri göz önüne alındığında, PlayStation’ın beklentileri karşılamak için etkinlikle birlikte şirketin eline önemli bir fırsat geçmiş gibi duruyor. Raporun gerçekleşmesi durumunda, heyecan verici bir State of Play’in birkaç hafta içinde açıklanacak olması, PlayStation hayranlarını uzun bir bekleyişten kurtaracak gibi duruyor.

Bu iddiayı dile getiren oyun sektörünün tanınan simalarından Jeff Grubb’a göre, bu yılki Xbox Developer Direct’in 18 Ocak’ta yayınlanacak olmasıyla birlikte PlayStation, State of Play etkinliğini öne çıkarmayı tercih etmiş gibi görünüyor. 2023’ün ilk State of Play vitrini Şubat ayı sonlarında yayınlanırken, 2022 yılının State of Play etkinliği Mart ayının başında gerçekleşmişti, bu da önemli bir zamansal referans olabilir.

PlayStation State of Play Dolu Dolu Geliyor

State of Play etkinliğine dair gelen bilgilere bakıldığında, yeni PS5 oyunları konusunda oldukça fazla potansiyel görünüyor. Final Fantasy 7 Rebirth’ün çıkış tarihi, Helldivers 2’nin çıkış tarihi ve Tekken 8’in çıkış tarihi gibi önemli duyuruların yakın olduğu göz önüne alındığında, bu alanda detaylı incelemelere ya da fragmanlarına dair büyük bir beklenti olabilir.

2024un ilk state of play etkinligi icin geri sayim basladi 1

Şubat ayında PS5 konsoluna özel bir lansman olan ve özel son ön izlemelerde büyük beğeni toplayan Pacific Drive için de son bir hamle görmemiz ya da duymamız mümkün olabilir. Benzer şekilde, Suicide Squad: Kill The Justice League’in önizlemeleri büyük ölçüde yetersiz olsa da, şubat 2023’teki State of Play etkinliğinde olduğu gibi, bir kez daha belli bir şiirsellik ön plana çıkabilir.

Helldivers 2, PS5’e özel oyunlar listesinde beklediğimiz tek birinci parti oyun olmuyor. Team Ninja’nın Rise of the Ronin lansmanı, mart ayı sonlarına planlanmış durumda, bu nedenle genişletilmiş oynanış görüntülerinin eksikliğinin düzeltildiğini görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.