Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2023 PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Türkiye’de Belli Olacak!

Türkiye, dünyanın en büyük mobil espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) 2023 yılında ülkemizde düzenleneceği duyuruldu.

Türkiye, Cumhuriyetin 100’üncü yılında dev bir espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nın 2023 finalleri ülkemizde düzenlenecek. Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği turnuva, Türkiye’deki espor sektörünün gelişimi açısından çok önemli bir dönüm noktası olacak.

2022 yılında 4 milyon dolar ödül havuzu bulunan PMGC 2022’de şampiyon 6-8 Ocak tarihleri arasında Endonezya, Jakarta’da belli olacak. Grup aşamasında büyük başarılara imza atan Türk takımları Fire Flux Esports ve S2G Esports‘un finaller için yola koyulduğunu dün sizlerle paylaşmıştık. Temsilcilerimiz, PUBG Mobile Dünya Şampiyonluğu için yarışacaklar.

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Türkiye’ye Geliyor

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023

2023 Dünya Şampiyonası, kasım – aralık aylarında Türkiye’de gerçekleşecek. Temmuz ayında ise Riyad’da düzenlenecek PUBG Mobile World Invitational turnuvası düzenlenecek. PUBG Mobile Esports ayrıca oyuncu deneyimini geliştirmek için iki format değişikliği yapacak. Oyunları daha heyecanlı ve rekabetçi hale getirmek için tüm turnuvalarda 10 puanlık bir sisteme geçilecek.

2022 yılında 5 bölgede 13 PMPL turnuvası, PUBG Mobile Esports turnuvalarına katılan 2000’den fazla profesyonel oyuncu, 343 profesyonel takım ve 2022 PUBG Mobile Club Open için rekor niteliğindeki 600.000 takım kaydı ile PUBG Mobile Esports için çok büyük bir yıl oldu. Popüler battle royale oyunu, hayranlarının sevgisi ve desteği sayesinde kısa süre önce 2022 Espor Ödülleri’nde Yılın Espor Mobil Oyunu ödülünü kazandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.