Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2022’nin En Çok İzlenen Dizileri Belli Oldu

2022 yılının en çok izlenen dizileri belli oldu. Dünyanın önde gelen veri ve pazarlama ölçümleme firmalarından Nielsen'e göre zirvede Netflix'in fenomen dizisi Stranger Things bulunuyor.

Video oyun dünyası kadar sinema ve dizi sektörü için de oldukça hareketli geçen 2022, rekor izlenmelere ulaşan çok sayıda yapımın çıkışına sahne oldu. Peki, geçtiğimiz yıl boyunca en çok izlenen diziler hangileri oldu? Global araştırma firması Nielsen‘in paylaştığı veriler sayesinde bu sorunun cevabını alıyoruz. Streaming platformlarını kapsayan listelerde Netflix‘in net bir dominasyonu söz konusu.

Orijinal yapımlar açısından 2022’de en çok izlenen diziler Stranger Things, Ozark ve Wednesday olarak sıralanıyor. Toplam 15 basamaklı listenin 13 sırasında Netflix’in kendi dizileri yer alıyor. Kalan iki sırayı kapan yapımlar ise Amazon Prime’dan geliyor: The Rings of Power ve The Boys. Devasa bir bütçeye sahip olan Yüzüklerin Efendisi dizisi, 15’inci sıradan da olsa en çok izlenenlere girmeyi başarıyor.

2022’de En Çok İzlenen Diziler

en çok izlenen diziler 2022
en çok izlenen diziler

Stranger Things, 50 milyar dakikadan fazla izlenmeyle büyük bir farkla başı çekerken, hemen arkasındaki Ozark’ın 30 milyardan fazla dakikası var. Şimdiye kadar sadece 8 bölümü olan Wednesday, 18 milyar dakikayla güçlü bir başlangıç yapıyor. İlk 10’daki diğer yapımlar arasında Cobra Kai, Bridgerton, Virgin River, Dahmer, Inventing Anna ve Love is Blind var.

Nielsen’in yayınladığı genel listede ise yine Netflix‘in hegemonyası var. Streaming devi, 15 sıranın 11’ini alarak rakiplerine büyük bir fark atıyor. İlk basamaktaki Stranger Things’i sırasıyla NCIS ve Cocomelon takip ediyor. Listeye baktığımızda, Seinfeld (1998), Gilmore Girls (2007) ve Supernatural (2020) gibi sona eren dizilerin halen popülerliklerini koruduğunu görüyoruz. Netflix’in en büyük rakiplerinden Disney Plus ise Encanto, Bluey ve The Simpsons ile listede öne çıkmayı başarıyor.

Peki, sizin 2022’de en sevdiğiniz dizi hangisi oldu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.