Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2022’de En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Açıklandı

Sony, 2022 yılının tamamında en çok indirilen PlayStation oyunlarını açıkladı. Avrupa'da PS Store üzerinden en fazla indirilen oyun FIFA 23 olurken, ABD ve Kanada tarafında liderlik Call of Duty: Modern Warfare 2'nin oldu.

Geride bıraktığımız 2022, yıllardır beklenen çok sayıda büyük oyunun çıkış yaptığı bir yıl oldu. Pandemi ve diğer faktörler sebebiyle ertelenen bazı yapımlar, nihayet oyuncularla buluştu. Haliyle bu durum satışlara da yansıdı. Tüm platformlarda oyuncu harcamaları milyar dolarları aşarken, her zamanki gibi bazı oyunlar diğerlerinden daha fazla indirildi veya satın alındı. Peki, PlayStation kanadındaki satışlara hangi oyunlar yön verdi?

Sony tarafından paylaşılan veriler sayesinde bu sorunun cevabını net bir biçimde alıyoruz. Japon devi, 2022 yılının tamamında PS Store üzerinden en çok indirilen PS5, PS5, PS VR ve free-to-play (oynaması ücretsiz) oyunları açıkladı. Listeler, satış rekorları kıran oyunlardan beğeni toplayan indie’lere, yılların eskitemediği klasiklerden sürpriz hitlere kadar geniş bir yelpazede sıralanıyor.

PS Store’da En Çok İndirilen Oyunlar Neler?

en çok indirilen playstation oyunları

Buna göre, ABD ve Kanada’da en çok indirilen PS5 oyunu Call of Duty: Modern Warfare 2 olurken, onu sırasıyla God of War Ragnarök, NBA 2K23 ve Elden Ring izledi. Avrupa tarafının favorisi ise FIFA 23 oldu. Onun ardından en çok satanlar Modern Warfare 2, Ragnarök ve Elden Ring şeklinde sıralandı. Her iki listenin ilk 20’sinde GTA 5, Cyberpunk 2077, Stray ve Sifu gibi oyunlar da kendisine yer buldu.

PS Store’da en çok indirilen PS4 oyunlarına baktığımızda, Avrupa’nın zirvesinde yine FIFA 23‘ü görüyoruz. İkinci ve üçüncü basamaklar ise sırasıyla GTA 5 ve Modern Warfare 2’nin. ABD ve Kanada için açıklanan listenin tepesinde MW2 yer alırken, onu GTA 5 ve Minecraft takip etti. Red Dead Redemption 2, The Forest, Batman: Arkham Knight ve The last of Us Part II, en çok satanlara girmeyi başaran PS4 klasikleri arasında bulunuyor.

Hem ABD ve Kanada hem de Avrupa’da 2022’nin en çok indirilen PS VR oyunları Beat Saber, Job Simulator ve SUPERHOT VR şeklinde sıralanıyor. Son olarak free-to-play kategorisinde ise liderlik Fall Guys‘ın oluyor. Call of Duty: Warzone / Warzone 2, Fortnite, MultiVersus ve Overwatch 2, PS4 ve PS5 kullanıcılarının ilgi gösterdiği diğer oynaması ücretsiz oyunlardan. Listelerin tamamına bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.