TIME Dergisi, 2021’in En İyi 10 Oyununu Seçti

TIME dergisi, yavaş yavaş arkamızda bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılının en iyi oyunlarını seçti.

Oyun endüstrisi, iki yıldan bu yana devam eden koronavirüs salgınına rağmen 2021 yılında bizlere harika yapımlar sunmaya devam etti. Evlerimizde hiç olmadığımız kadar vakit geçirdiğimiz bu dönemde, en yakın arkadaşlarımızdan biri video oyunları oldu. Pandemi nedeniyle çoğu stüdyo henüz ofislere dönmezken, çalışmalar genellikle evlerden devam etti.

Oyun dünyasının Oscar’ları olarak nitelendirilen The Game Awards 2021’in kazananlarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şimdi sıra dünya ünlü TIME dergisinin seçtiği yapımlarda. 2021’in büyük şirketler için bir kırılma noktası olduğunu belirten dergi, daha küçük bağımsız geliştiriciler için ise bir inovasyon yılı olduğunu söylüyor.

yılın en iyi oyunları

Bu yıl her zamankinden daha az sayıda AAA oyun piyasaya sürüldüğünü vurgulayan TIME, bu sayede bağımsız oyunlara olan ilginin arttığına dikkat çekiyor. Ünlü derginin editörleri tarafından seçilen 2021’in en iyi oyunları arasında birbirinden şahane yapımlar var.

The Game Awards 2021’de Yılın Oyunu seçilen It Takes Two, listede 10’uncu sırada yer alıyor. Hazelight Studios tarafından geliştirilen oyun, boşanmanın eşiğinde olan ve kendilerini aniden kızlarının oyuncaklarının bedenlerinde kapana kısılmış bulan bir çifti merkez alıyor.

Metroid Dread

Çizgi roman benzeri görselleri ile dikkat çeken açık dünya keşif oyunu Sable, Bethesda’nın zaman döngüsü temalı FPS’si Deathloop, ikonik The Master Chief karakterinin hikayesine yeni bir ekleme olan Halo Infinite ve roguelike konulu PS5 özel oyunu Returnal, TIME’ın listesinde kendine yer bulan yapımlardan. Dergiye göre yılın en iyi oyunu ise Nintendo Switch özel yapımı Metroid Dread oldu.

TIME Dergisine Göre 2021’in En İyi Oyunları

10. It Takes Two

9. Sable

8. Deathloop

7. Halo Infinite

6. Returnal

5. Hitman III

4. Chicory: A Colorful Tale

3. Forza Horizon 5

2. Inscryption

1. Metroid Dread

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol