2021 ve Sonrasında Çıkacak PS5 Oyunları: En Çok Beklenenler

İşte Horizon Forbidden West'ten Final Fantasy 16'ya, 2021 ve sonrasında çıkacak tüm PS5 oyunları.

Bu listede, önümüzdeki 12 ay ve sonrasında çıkacak en heyecan verici PS5 oyunlarını, her oyun kronolojik sırayla ayrıntılı olarak derledik. Bağımsız yapımlardan heyecan verici AAA oyunlara kadar 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemize geçelim.

Sony’nin yeni konsoluna birçok yeni oyun çıkacak. Hepsinin henüz çıkış tarihi yok, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülecek bazı harika oyunlar mevcut. Hepsini yakında çıkacak 2021 PS5 oyunları listemizde bulacaksınız.

Yaklaşan PS5 oyunlarıyla ilgili umutlarınız ne olursa olsun, bu listede baş döndürücü devam oyunları, yenilikçi hayatta kalma korkuları ve ilham verici bağımsız oyunlarla heyecanlanacağınız bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz. PS5 istek listenizin tamamen güncel olduğundan ve 2021’de ne zaman stratejik bir tatil planlayacağınızı bildiğinizden emin olabilmeniz için bunların tümüne ilişkin en son güncellemeleri size sunduğumuzdan emin olduk. İşte 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemiz.

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve Sonrasında Çıkacak PS5 Oyunları

Life is Strange: True Colors (15 Eylül 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin ilk oyunu Life is Strange: True Colors, bu yıl içinde piyasaya çıktığında Alex Chen ile birlikte bir yolculuğa çıkın. Görsel macera serisinin en sonuncusu Deck Nine tarafından geliştiriliyor ve Chen’in sekiz yıllık ayrılık, koruyucu aile ve travmatik deneyimlerin ardından kardeşiyle yeniden bir araya geldiğini görecek. Ne yazık ki burada bitmiyor çünkü Chen’in kardeşi gizemli bir kazada öldü ve onu psişik empati güçlerini kasabadakilerin duygularını okumak ve manipüle etmek için kullanmaya zorlayarak, gerçekte ne olduğunu keşfetme girişiminde bulundu.

Deathloop (14 Eylül 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Sony’nin Future of Gaming şovu sırasında Deathloop oyununu ilk kez düzgünce görmüştük. Dishonored serisinin arkasındaki geliştiriciden Deathloop, ortadan kaldırılması gereken sekiz hedefle bir zaman döngüsüne kilitlenmiş iki rakip suikastçının hikayesini konu alacak. Suikastçılardan biri olan Colt, hedefleri ortadan kaldırmaya kararlı, Juliana ise onları zarardan koruyacak. Oyun, tam 1 sene boyunca PS5’e özel olacak ve sonunda PC’de de piyasaya sürülecek olan yaklaşan PS5 oyunlarından biri.

Kena: Bridge of Spirits (23 Eylül 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Kena: Bridge of Spirits, 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin heyecan verici oyunlarından bir tanesi. Ember Lab stüdyo kurucuları ve kardeşler Josh ve Mike Grier, Sony’nin etlkinği sırasında PS5’e gelecek olan Kena: Bridge of Spirits’i tanıttı.

Kena: Bridge of Spirits, çevreyi manipüle edebilen ruh yoldaşlarınız olarak hareket eden Rot olarak bilinen sevimli küçük bulanık yaratıklarla tamamlanan güzel dünyası ile anında ilgimizi çekti. Bu yapım, keşif ve hızlı dövüşlerle zengin, büyüleyici bir dünyada hikaye odaklı aksiyon-macera oyunu olacak. Bu ruh diyarına barış getirmeye çalışırken canavarlarla savaşacağız.

Death’s Stranding Director’s Cut (24 Eylül 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin bir diğer oyunu Death Stranding Director’s Cut, en son Kojima oyununun PS5 versiyonu ve adından da anlaşılacağı gibi, orijinal PS4 versiyonunun sunduğu içeriğin üzerine ek içerik sunacak. Yeniden düzenlenmiş grafiklerin yanı sıra, daha fazla silah, ekipman ve araç, yeni modlar, görevler, keşfedilecek alanlar ve hatta genişletilmiş hikayeler ve kullanıcı arayüzü geliştirmeleri içeren yeni içerik ve gelişmiş oyun özellikler alacaksınız. Friend Play ve Lider Tabloları ile çevrimiçi özellikler de desteklenecek.

Far Cry 6 (7 Ekim 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Tropik Yara adasında geçen Far Cry serisinin bir sonraki yapımında, ülkeyi yöneten diktatörlüğe karşı direnişe liderlik eden bir gerilla savaşçısı olan Yaran Dani Rojas olarak oynuyorsunuz. Zamanda sıkışmış bir ada olduğu söylenen Yara adasının zalim lideri Anton Castillo’dan kurtarmak için savaşçı arkadaşlarınıza liderlik ediyorsunuz. Henüz oynanış hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, ancak Far Cry’ın kendi açık dünya aksiyon karışımının başka bir yardımını sağlayacağına şüphe yok. Far Cry 6 sistem gereksinimleri haberimize göz atmayı unutmayın.

Back 4 Blood (12 Ekim 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin bir diğer yapımı Back 4 Blood. Alfa testi ile biraz zaman geçirdikten sonra, Left 4 Dead hayranlarını, aynı çılgın takım odaklı oyun, ayırt edici stil ile Back 4 Blood’a geri döndüğüne emin olabiliriz. Back 4 Blood’da gördüğümüz her şey saf, nostaljiyi tetikleyen, yeni nesil bir kooperatif zombi dövüşü oyunu şeklinde ve kesinlikle PS5’te bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz.

Battlefield 2042 (22 Ekim 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Battlefield 2042, serinin bir sonraki bölümü ve yalnızca çok oyunculu olacak. PS5’te Conquest ve Breakthrough top yekün savaş modlarında 128 oyunculu devasa maçlar olacak. Bunlar, dünyanın dört bir yanına dağılan dinamik, geniş haritalar üzerine kurulacak. Kum fırtınaları, roket fırlatmaları ve hortumlar dahil olmak üzere savaş koşulları sürekli değişecek ve bunların hepsine anında uyum sağlamanız gerekecek.

Marvel’s Guardians of the Galaxy (26 Ekim 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Eidos Montreal, Star-Lord olarak oynadığımız bir macerayla Guardians of the Galaxy evrenine bizleri bırakacak. Marvel’s Guardians of the Galaxy tek bir başlangıcı ve sonu olacak, ancak bu uyumsuzlar çetesinin lideri olarak verdiğiniz kararlar oyunun nasıl oynanacağını etkileyecek. Kararlar, savaşta diğer Muhafızlara komuta edebildiğiniz için savaşa da uzanacak. Guardians’a yepyeni bir bakış, ancak MCU ve çizgi romanlardan beklediğiniz aynı mizah ve çekiciliğe sahip olacak.

Riders Republic (28 Ekim 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin bir diğer yapımı Riders Republic, geniş ve çeşitli bir haritada kar kayağı, kayak, uçan kanat ve bisiklete binmeyi içeren yepyeni bir ekstrem spor oyunu olacak. Tam 50 kadar oyuncu bir arada, keşfedilecek etkinlikler, bakış açıları ve diğer etkinlik türleri ile tek bir haritayı birlikte keşfedecek.

Call of Duty: Vanguard (5 Kasım 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Call of Duty: Vanguard, her biri gerçek hayattaki insanlara dayanan dört askerin hikayelerini keşfederek, en son oyun için bizi tarihi 2. Dünya Savaşı’na geri götürecek. Görsel olarak, şimdiye kadarki en etkileyici oyunlardan biri gibi görünüyor ve şüphesiz savaşın dehşetini daha da içselleştirecek.

GTA 5 Yeni Nesil Sürümü (11 Kasım 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Sony, en son PS5 etkinliğini GTA 5 ile başlattı ve Rockstar’ın çılgınca başarılı oyununun cilalanmış ve genişletilmiş bir versiyonunun 2021’de PS5’e geleceğini doğruladı. Fragman, daha yeni ek paket içeriklerinden bazılarını bizlere gösterdi. Görünüşe göre bu genişletilmiş sürüm her şey ve daha fazlasıyla gelecek. Sadece bu değil, aynı zamanda yeni nesil konsolda da geliştirilecek. Evet, 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları arasında GTA 5’in yeni sürümü de olacak.

Skyrim: Anniversary Edition (7 Aralık 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Skyrim: Anniversary Edition, oyunun ilk çıkışından bu yana geçen 10 yılın bir kutlaması. Bu kasım ayında PS5’te piyasaya sürülen oyun, 500’den fazla Creation Club ögesi, Balık Tutma, Hayatta Kalma Modu ve yeni görevler gibi ek içerikler ile gelecek. Evet, 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizde Skyrim’de var, garip ama var.

Dying Light 2 (7 Aralık 2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

İlk olarak 2020 Baharında PS4, Xbox One ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanan Dying Light 2, kısa süre önce erteleme yaşadı. Bu, mevcut nesil oyuncular için büyük bir darbe olsa da, nesiller arası bir sürüm olma olasılığını yükseltmişti. Sonuçta geliştirici Techland, Dying Light 2’nin PS5’e geleceğini onayladı. Oyun, Türkçe dil desteği ile gelecek!

Eğer döngünün dışındaysanız, Dying Light 2 muazzam parkur ve zombi öldürme oyununun devam oyunu ve orijinalinden 15 yıl sonrasını konu alacak. Techland’in kendisi bu yeni oyunun zaman periyodunu ‘yeni Karanlık Çağlar’ olarak tanımlıyor ve bu da insanlığın bu özel zombi kıyametinde ne kadar çaresiz hale geldiğini gösterecek.

Solar Ash (2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Hyper Light Drifter’ın arkasındaki geliştiriciden Solar Ash, Heart Machine’in PS5 serisinin bir parçası olarak duyurulacak en yeni oyunu. Kendine özgü renkli sanat tarzıyla oyuncular, tüm dünyaları yutan Ultravoid olarak bilinen uzayda bir yarıkta yolculuk edecek. Gerçeküstü ve çok yönlü ortamıyla bu tehlikeli ortamda, karakterler kendilerini tuzağa düştükleri umutsuzluk sarmalından geçmek için birbirlerinden teselli bulacak. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları arasında bağımsız yapım severlerin en çok beklediği oyun muhtemelen bu.

Little Devil Inside (2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Little Devil Inside, Kickstarter’da ilk kez 2015’te göründü. Beş yıl sonra oyunun, PS5 tanıtım yayını sırasında süreli bir özel oyun olacağı haberini içeren bir ilk fragman gördük. Hayatta kalma unsurlarına sahip bir RPG olan Little Devil, yarı açık bir dünyada “Victoria dönemi benzeri” bir çağda geçecek. Fragman bir sürü canavarı gösterdi ve ayrıca bize bazı savaş unsurları ve özellikleri hakkında kısa bir bakış verdi. Son etkinliğin en büyük sürprizlerinden biriydi.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach (2021)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Şimdiye kadarki en iddialı Five Nights at Freddy’s oyunu olarak lanse edilen Security Breach, 2021’de bir noktada gelecek olan PS5 oyunlarından bir diğeri. Oyun, Mega Pizza Plex adlı yeni bir konuma sahip olacak. Artık sadece küçük bir pizzacı zinciri değiliz. Toy Story’deki Pizza Planet, Sid’in tüm korkunç kreasyonları tarafından istila edilmiş gibi, ama Pixar’ın şimdiye kadar yarattığı her şeyden daha fazla animatronik ve cinayetle bizleri karşılayacak. Bu yıl PS5’te karanlık koridorlar, oyun salonları ve ürkütücü oyuncaklardan bolca olacak. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin en iddialı korku oyunu bu.

Forspoken (Ocak 2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Project Athia veya şimdi resmen bilindiği gibi Forsaken için ne söylesem diye çok düşündüm. PlayStation 5 için tasarlanmış olan bu oyun, Square Enix’in geliştirdiği bir oyun ve grafikleri ile bizleri büyüledi.

Kahramanın, uçurumların üzerinden atladığı, ağaç kökü benzeri yeteneklerle devasa kurtlara saldırdığı ve bir dağın tepesinden bulutlarla dolu muhteşem bir manzaraya baktığını gördük. Dahası, ünlü senarist ve yazar Gary Whitta (Star Wars: Rogue One, The Walking Dead) oyun üzerinde çalışan “A-listesi yazarlar” ekibinden sorumlu, bu da gerçekten çok özel bir oyunun bizleri beklediğinin bir göstergesi. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları en iyi grafikleri bu oyunda görebiliriz.

Rainbow Six Extraction (Ocak 2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Çok başarılı Rainbow Six Siege’in bir yan ürünü olmaktan ziyade, bu yeni ve biraz daha doğaüstü bir şey. Hala Rainbow Six Operator olarak oynuyorsunuz, ancak insan düşmanları yerine, insan ırkını enfekte eden tamamen yeni bir uzaylı parazit türünü alt etmekle görevlendirileceksiniz. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemize eklenen bu heyecan verici oyunda, ortamın bu yeni, korkunç, oldukça hızlı hareket eden düşmanlarla dolu olduğu PvE maçlarında oynayarak üç kişilik ekipler halinde çalışacaksınız.

Elden Ring (21 Ocak 2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin en iddialı yapımı, bir sonraki FromSoftware oyunu, beğenilen geliştirici ile Game of Thrones yazarı George R. R. Martin arasındaki bir ortaklık üzerine geliştirildi. Elden Ring başka bir aksiyon RPG oyunu ancak bu yepyeni ve Tarnished olarak bilinen yeni bir kahramanın hikayesini konu alacak. Bu oyunda devlere, fantastik yaratıklara ve diğer canavarlara karşı kullanmak için yakın dövüş, sihir ve menzilli dövüşler yer alacağından, oyunun dünyasını at sırtında keşfedebilecek ve ondan da saldırabileceksiniz.

Horizon Forbidden West (28 Şubat 2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Aloy iyi ve gerçekten geri döndü. Bu doğru, bir Horizon Zero Dawn devam oyunu resmen açıklandı ve Aloy’un kıyamet sonrası San Francisco’ya gittiğini göreceğiz. Fragman kesinlikle muhteşem görünüyordu ve canlı renkler, gizemli makineler ve keşfedilecek yeni ortamlarla dolup taşıyordu. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin en iddialı özel yapımlarından bir tanesi bu oyun olacak.

Aloy’un su altında bir tür solunum maskesi taktığını bile görüyoruz, bu da bazı sualtı bölümleri bekleyebileceğimiz anlamına gelebilir. Guerrilla Games tarafından yaratılan zengin dünyaya geri dönebileceğimizi ve PS5’te yeni bir yolculuk yaşayabileceğimizi görmek harika.

Marvel’s Midnight Suns (28 Şubat 2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Firaxis bize yeni bir strateji oyunu daha sunacak ama bu sefer yeni bir XCOM değil. Bunun yerine, Marvel’s Midnight Suns adlı Marvel temalı bir strateji oyunu yapacak. Kadrodaki 12 Marvel Comics ikonik kahramanı ile takım oluşturarak, Marvel tarihindeki ilk özelleştirilebilir karakter olan The Hunter olarak oynuyorsunuz. Birlikte bir XCOM / Marvel füzyon oyun senaryosunda Şeytanların Annesi Lillith’i alt etmeye çalışacaksınız. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin en iddialı strateji oyunu bu oldu diyebilirim.

Ghostwire: Tokyo (2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Ghostwire: Tokyo‘nun 2021’de PS5’e geleceği resmen doğrulandı ve ayrıca birinci şahıs savaşını gösteren bazı oynanış görüntüleri gördük. Japonya’nın Tokyo kentinde yer alan Tango Gameworks, sizi paranormal tehditlerle dolu bir şehre götürecek.

Garip okült olaylar yıkıma neden oldu ve şehir nüfusunun büyük çoğunluğu gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Kendi doğaüstü yeteneklerinizi kazandıktan sonra, kötü ruhları keşfetmek ve savuşturmak size kalmış. PS5’in donanımından tam anlamıyla yararlandığı söylenen Ghostwire Tokyo, sürükleyici, doğaüstü bir deneyim sunacak. 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin iddialı oyunlarından bir tanesi.

God of War 2: Ragnarok (2022)

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları

Geldik 2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin en çok beklenen yapımına. Evet, God of War 2: Ragnarok resmi olarak onaylandı 2021’de bir noktada PS5’e çıkış yapacak Bir Sony oyunları etkinliği sırasında, kısa ama tüyleri diken diken eden bir tanıtım fragmanı duyurusunda Kratos’un sesine yer verildi. God of War: Ragnarok gelecek yıl piyasaya sürülecek ve muhtemelen bizi oldukça uzun bir yolculuğa çıkaracak.

2021 ve sonrasında çıkacak PS5 oyunları listemizin sonuna geldik. Sizin bu listede en çok beklediğiniz oyun hangisi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol