2019’un 2’nci Çeyreğinde 11.2 Milyar Mobil Oyun İndirildi!

Nisan - Haziran ayları arasında 1.2 milyar mobil oyun indirildi.

Oyun sektörüne olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken beraberinde yeni oyunlar da piyasaya çıkıyor. Son 3 yılda inanılmaz gelişmeler kaydeden oyun sektörü milyonlarca dolar ile de dönmeye devam ediyor.

PUBG, Fortnite, LoL gibi konsol, mobil ve bilgisayar platformunda oynanan oyunlar milyonlara ulaşmaya devam ederken diğer bir yandan da milyonlarca dolar gelir elde ediyorlar. Bugün GamingBolt’un haberi ile ortaya çıkan 2019 istatistiklerine göre, 2019’un ikinci çeyreğinde yani Nisan – Haziran tarihleri arasında mobil platformda adeta bir oyun patlaması olmuş. Yapılan habere göre Nisan 2019 – Haziran 2019 tarihleri arasında toplamda 1.2 milyar mobil oyun indirilmiş.

1.2 milyar oyunun indirildiği şu günlerde en popüler platform Google Play olmuş. App Annie’nin raporundan elde edilen bilgiler doğrultusunda Google Play’i App Store takip ediyormuş. Yüzde 75 oranında harcamalara da ev sahipliği yapan App Store ve Google Play mobil oyun geliştiricilerini adeta zengin etmiş.

Google Play indirmelerinin en çok yapıldığı ülkeler Hindistan, Brezilya ve ABD olmuş. Bu ülkelerde indirilen oyunların kategorileri ise Arcade, Aksiyon ve Klasik olarak ifade ediliyor.

App Store üzerinde en çok oyun indiren ülkeler ise ABD, Çin ve Japonya oldu. Bu ülkelerde Arcade, Aksiyon ve Bulmaca türündeki oyunları tercih etmişler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol