2019 Yılının En Büyük Online Müzik Servisleri Açıklandı

2019 yılının başarılı online müzik servisleri açıklandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Son yıllarda popülerliği bir hayli artan online müzik dinleme servislerinin kullanıcı sayıları açıklandı. İşte 2019 yılının en büyük online müzik servisleri. 

blank

Counterpoint tarafından yapılan araştırma ile birlikte 2019 yılında online müzik servislerinin performansları ele alındı. Yapılanlanan rapora göre 2019 yılında online müzik dinleme platformları bir önceki yıla göre yüzde 32 oranında büyüme kaydetti ve toplamda 358 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. 

Açıklanan rakamlara göre Spotify, online müzik servisleri pazarın yüzde 31’ine hakimken ücretli abonelik gelirlerinin ise yüzde 35’ine hakim. Spotify’ın arkasında ise Apple Music servisi yer alıyor. Yayınlanan rapora göre Apple Music servisi toplam gelirlerin yüzde 24’üne sahipken, ücretli aboneliklerin ise yüzde 19’una sahip. Açıklanan bu rakamlar ile birlikte Apple Music’in bir önceki yıla göre yüzde 36 oranında büyüme sağladığı görülüyor.

Counterpoint Research araştırması sonunda, Spotify’ın liderliğini sürdürmesini ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki fakrlı kullanım paketinin bulunmasında büyük etkisinin olduğunu belirtti. Spotify’ın Premium servisi için farklı kampanyalar düzenlemesi ile kullanıcıları daha fazla cezbettiğini belirten Counterpoint, Apple Music servisinde ise böyle bir avantajın bulunmadığını belirtti. 

Apple Music’in Apple cihazları ve ürünleri ile tam uyumlu olarak çalışması ve gece modu, şarkı sözleri özellikleri ile birlikte Spotify’a göre daha doğru çalma listelerinin oluşturulmasının Apple Music’in kullanıcı sayısında önemli bir etkiye sahip olduğu belirtildi. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol