2017’nin Aralık Ayında En Çok Satan 20 Oyun Belli Oldu!

2017'nin Aralık ayında en çok satan oyun Call of Duty: WWll oldu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...
2017’nin Aralık Ayında En Çok Satan 20 Oyun Belli Oldu!

Oyun dünyasının en bereketli yıllarından birisi olan 2017 yılı oldukça kaliteli oyunlara ve birbirinden güzel indirimlere ev sahipliği yaptı. Oyunlara olan ilginin de ne kadar arttığı satış listelerine fazlasıyla yansıdı.

blank

Bu yılın en başarılı oyunları arasında yer alan Call of Duty: WWll yayınlanan satış listelerinde ilk sırayı kimseye kaptırmadı. Haftalardır yayınlanan satış listelerinde ilk sıraya oturan ve hiç kalkmayan oyun bugün ki satış listesinde de ilk sırada bulunuyor. Aralık ayında oyunlara, donanımlara ve aksesuarlara yönelik yapılan harcamalar 3.3 milyar dolara ulaştı. Günümüzde oyunlara olan ilginin arttığı şu günlerde bu tür satış listelerine şaşırmamak gerekiyor. Belirtilen 3.3 milyarlık harcama sadece 2017 yılının Aralık ayının içerisindeki satışları kapsıyor.

Tekrar satış listesine dönecek olursak ikinci sırada bir hayli şaşırtıcı isim bulunuyor. Mikro ödemeler, Loot Box’lar, kumar soruşturmaları vs. gibi olumsuzluklar Star Wars Battlefront 2’yi hiç etkilememiş gibi görünüyor. Defalarca kez haberlerini yaptığımız Battlefront 2 Electronic Arts’ın hisse fiyatlarını düşürmekle kalmamış oyuncuların tepkisine de yol açmıştı. 2017’nin Aralık ayında en çok satılan 20 oyun arasında ikinci sırada Battlefront 2 yer alıyor. Nintendo Switch platformunda adeta patlayan Super Mario Odyssey üçüncülüğü elinde bulunduruyor.

blank

2017’nin Aralık ayında en çok satan 20 oyun.

1 – Call of Duty: WWII

2 – Star Wars: Battlefront II

3 – Super Mario Odyssey

4 – NBA 2K18

5 – Mario Kart 8

6 – Madden NFL 18

7 – PUBG

8 – Assassin’s Creed: Origins

9 – The Legend of Zelda: Breath of the Wild (no digital sales)

10 – GTA V

11 – FIFA 18

12 – Destiny 2

13 – Lego Marvel Super Heroes 2

14 – Splatoon 2

15 – Need for Speed: Payback

16 – Xenoblade Chronicles 2

17 – Just Dance 2018

18 – The Sims 4

19 – Pokemon Ultra Sun

20 – Pokemon Ultra Moon

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol