Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

20 Milyon PC Oyuncusu 2022’de Konsola Geçecek

PC ile konsol arasında büyük bir oyuncu takası yaşanabilir!

Bir analist firması olan Jon Peddie Research’ün raporlarına göre, ilerleyen yıllarda 20 milyon oyuncu PC’den konsola geçiş yapacak ve oyun yayını yapmaya başlayacak. Jon Peddie Research özellikle PC oyunculuğu pazarında uzmanlığıyla tanınıyor ve onlara göre gelecek dönemde oyuncuların alışkanlıkları da değişecek. Konsola olan ilginin yanı sıra Apple TV ile Google Stadia da 2022’ye kadar pazarda büyük yer kapacak.

20 milyon pc oyuncusu 2022de konsola gececek 1

Farklı pazarların ortaya çıkışı bu değişimin birincil nedenleri arasında gösterilirken, Jon Peddie Research’e göre bu kadarıyla da sınırlı değil. Yeniliklerin yavaşlaması ve yeni donanımlar arasındaki zaman farkının açılmasıyla PC tarafında belli başlı temel sorunlar ortaya çıkıyor. Gözlemlere göre geçmişte hızlı olan ve zekice yeni şeyler sağlayan yenilikler artık durdu ve ürün tanıtım süreleri de 4 yıla kadar uzadı.

Özellikle daha düşük seviyeli PC kullanan kitle bu konsol – PC arası ‘göç dalgasını’ körükleyecek. Konsollar ve daha iyi TV teknolojilerinin yanı sıra, konsolların kullanım kolaylığı ve daha çok ‘exclusive’ diye tabir edilen özel oyunlar sunması da bunda etkili olacak.

Buna rağmen Jon Peddie Research’e göre PC cephesinde herhangi bir panik oluşmasına gerek yok. Ekran kartı pazarı hâlâ gelişiyor fakat sadece PC şu anda eskisi kadar güçlü değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.