Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

19 Yaşındaki CS Oyuncusu Espor Kariyerini Bırakıp Ukrayna Ordusuna Katıldı

19 yaşındaki yarı profesyonel Counter-Strike oyuncusu lucky_cryak1 ya da gerçek ismiyle Oleksandr Romanyuk, Rus saldırısı altındaki ülkesini savunmak için kendi isteğiyle Ukrayna ordusuna katıldı.

2022 yılının şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşının beraberinde getirdiği ekonomik, insani ve sosyal maliyetler nedeniyle Ukrayna halkının yaşamları olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Moskova yönetiminin saldırıları sürerken, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin cephede görev yapacak 400 bin askere daha ihtiyaç duyduğu bildiriliyor.

Bu gereksinim, Rusya’nın Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Kharkiv’e yönelik yeni bir saldırı başlatmasıyla daha da vahim bir hal aldı. Kriz giderek derinleşirken, yarı profesyonel bir Counter-Strike 2 oyuncusu espor kariyerini bırakıp ülkesini savunmak için orduya katıldı.

Oleksandr Romanyuk CS Kariyerini Noktaladı

CS Oyuncusu ukrayna savaşı

Kişisel X hesabı üzerinden bir paylaşım yapan eski IKLA UA oyuncusu Oleksandr “lucky_cryak1” Romanyuk, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine (AFU) katıldığını ve şimdilik oyunculuk kariyerini noktaladığını açıkladı. Genç oyuncunun kariyeri işgal sırasında henüz yeni başlamıştı. 19 yaşındaki Romanyuk, ilk maçlarını işgalden 16 ay sonra HLTV’de oynamıştı.

Rusya’nın Ukrayna‘ya işgal başlattığı 24 Şubat 2022’den beri 31 binden fazla Ukraynalı asker hayatını kaybetti. Rusya, her ne kadar bu rakamları paylaşmasa da, Kiev yönetimi 180 bin Rus askerinin öldüğünü ve on binlercesinin de yaralandığını iddia ediyor.

Peki, siz Ukraynalı CS oyuncusunun orduya katılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.