Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

13. Cuma Yeni Dizisi ile Ekranlara Dönecek

Yılların efsanesi 13. Cuma filmi, yeni bir diziyle ekranlara dönecek. Ancak dizide, Jason yer almayacak.

Çoğumuzun izlediği ve izledikten sonra etkisinden çıkamadığı efsane slasher filmi, dizi olarak ekranlara geri dönüyor. 13. Cuma dizisi önceki filmlerin senaristi Bryan Fuller tarafından yazılacak ancak yapımda ikonik katilimiz Jason yer almayacak. Marka üzerinde devam eden yasal nedenlerden dolayı katilimiz ve akıllardan silinmeyen maskesi maalesef ekranlarda görünmeyecek. Filmin yasal hakları ilk filmin sahibi ve devam filmlerinin sahibi arasında ikiye bölünmüş durumda.

13. Cuma’nın ilk filminde yer alan katilin Jason değil annesi olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden dizide kesinlikle Bayan Voorhees yer alacak. 2010’ların başında, Scream, Psycho ve Hannibal için de yeniden yapım dizileri çıkmıştı. Kimi yapımlar sevilse de kimileri olumsuz karşılanmıştı. Ancak ikonik Jason’ı göremeyeceğimizi varsayarsak, Crystal Lake’in beğenilmesini çok da bekleyemeyiz.

13. Cuma Dizisinin İsmi Crystal Lake Olacak

13. Cuma

Senarist Fuller son 20 yılda Dead Like Me, Star Trek: Discovery, American Gods ve Hannibal dahil olmak üzere çeşitli diziler üzerinde çalıştı. Crystal Lake’in gelişiminde HBO Euphoria‘sının arkasında yer alan A24 stüdyosu çalışacak. Crystal Lake’in ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi yok ancak muhtemelen bir yıldan fazla zaman var.

Orijinal film, 1980′de gösterime girdi ve filmde Jason, Camp Crystal Lake’de boğuluyor. Jason öldüğünde, annesi Pamela oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerden intikam almaya başlıyor. İlk yapım, rapor edilen 550.000 dolarlık bütçeye karşı yaklaşık 60 milyon dolar hasılat elde etmişti. Efsaneyiz yeniden izlemeye hazır mısınız?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.