Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

12 Yıllık DC Oyunu PS5 ve Xbox Series X Konsollarına Geliyor

İlk olarak Ocak 2011'de PlayStation 3 için yayımlanan MMO türündeki DC Universe Online, birkaç ay içinde PlayStation 5 ve Xbox Series X'e geliyor.

DC Comics evreninde geçen oynaması ücretsiz MMO aksiyon oyunu DC Universe Online, ilk çıkışını Windows ve PlayStation 3 için Ocak 2011’de yapmıştı. Dimensional Ink Games tarafından geliştirilen ve Daybreak Game Company ile WB Games tarafından ortak olarak yayımlanan yapım, 12 yılı aşkın süredir desteklenmeye devam ediliyor.

Oyunun topluluk yöneticisi Ted Stone, DC Universe Online’ın mevcut nesil sistemlere geleceğini açıkladı. Net tarih henüz belli değil, ancak PS5 ve Xbox Series X kullanıcıları ekim ayında oyuna erişebilecekler. Stone, “En son donanımda elde edilen performans kazanımlarının yanı sıra, ekip aynı zamanda oyun ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri üzerinde de çalışıyor. Bu iyileştirmelerden bazılarının yeni konsollarda yayınlanmadan önceki birkaç ay içinde, bazılarının lansman sırasında ve bazılarının da gelecek yıl boyunca başladığını göreceksiniz” dedi.

DC Universe Online yeni nesil

DC Universe Online‘ı eski sistemlerde oynayan ve daha yeni sürümlere geçmek isteyenler herhangi bir kayıp yaşamayacak. Aynı sunucular, aynı karakterler, geçmiş başarımlar ve satın alımlar, otomatik olarak aktarılacak. Öte yandan yeni nesil sürüm duyurusunda Xbox Series S‘ten söz edilmemesi dikkat çekti. Bilindiği üzere Series X’e gelen oyunlar genellikle Series S için de yayımlanır. Ekibin duyuruda bu ayrıntıyı yanlışlıkla mı atladığı yoksa kasıtlı bir tercih mi olduğu henüz net değil.

DC Universe Online ilk olarak Ocak 2011’de PS3 ve PC’de piyasaya sürüldü. PS4 ve Xbox One sürümü 2016’da, Nintendo Switch sürümü ise 2019’da yayımlandı. Ünlü MMO, ilk çıkışından tam 12 yıl sonra şimdi de PlayStation 5 ve Xbox Series X’e geliyor. Justice League Dark Cursed adlı 46. Bölüm, ekim ayında ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.